Bosch Eesti maastikurattasarja parimad olid Jõeäär ja Uibokand

25. Tallinna Rattamaraton
Bosch Eesti maastikurattasarja üldvõitjad selgusid Kõrvemaal toimunud 25. Tallinna Rattamaratonil. Gert Jõeäär ja Janelle Uibokand võtsid mõlemad topeltvõidu.
25. Tallinna Rattamaratoni finišijoone ületas esimesena Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 1:42.15, kohe tema järel Josten Vaidem (Fixus) ajaga 1:42.16 ja kolmandana Peeter Tarvis (Veloplus) ajaga 1:42.21.
„Sõit kulges raskelt. Pidin peaaegu maksimumi võtma ehk nii vahefiniši ära võitma ja ka lõpus pidin Jostenist ees olema. Ses suhtes oli raske. Lisaks oli mul terve see nädal kehv enesetunne trennis ja vahepeal oli küsimärgi all, kas saan ikka tänaseks end rivvi. Õnneks aga vedas ja õigel päeval olin enam-vähem okeis seisus,“ kirjeldas topeltvõidu võtnud Jõeäär.
„Hooaja algust vaadates ei uskunud, et comeback‘i teen, aga hooaja teine pool läks peaaegu perfektselt – viimased kolm maratoni võitsin ära,“ rõõmustas Jõeäär.
Naiste esikolmiku moodustasid Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) ajaga 1:52.31, Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) ajaga 1:55.13 ja Laura Lepasalu (Spordipartner Racing Girls) ajaga 1:55.35.
„Väga väsinud, aga hea tunne on. Sõitsime Mõttusega vähemalt 40 km koos, aga mingi hetk tuli ikka vahe sisse. Hooaja algus oli raske, kuid selle käigus juba mõistsin, et võin hooaja üldvõiduks vajalikud punktid täis saada,“ lausus järjekordse hooaja üldvõidu pälvinud Uibokand.
17 km poolmaratoni võitsid Hugo Hendrik Orav (35.47) ja Mariann Koik (36.54). Lisaks põhisõidule ja poolmaratonile toimusid lastesõidud. Kokku oli rattaüritust nautimas ligi 1000 osalejat.
See etapp tõmbas joone alla kogu Bosch Eesti maastikurattasarjale – meeste arvestuses võitis sarja Gert Jõeäär ja naistest Janelle Uibokand, võistkondadest tuli esikohale Veloplus ja naiskondadest Spordipartner Racing Girls. Aktiivseim rattur oli Josten Vaidem.
25. Tallinna Rattamaratoni peakorraldaja Raivar Vaheri sõnul oli tegemist igati mõnusa maratonipäevaga. „Oodata oli põnevat etappi – just tänane sõit otsustas, kes haarab endale sarja hooaja üldvõidu. Tingimused oli ideaalsed ning mul on hea meel, et saime lisaks võistluse võitjatele ka sarja üldvõitjad autasustada päikesepaistes just Kõrvemaal,” rõõmustas Vaher.
Ka Bosch Eesti maastikurattasarja peakorraldaja Enno Eilo oli rahul kogu tänavuse hooajaga. „Suured tänusõnad kogu sarja etappide korraldusmeeskondadele, tänu kellele olid kõik etapid suurepäraselt korraldatud. Oli suur rõõm näha, et sel aastal oli meil eelmisest aastast rohkem osalejaid ning saime pakkuda sõidurõõmu ja kaasaelamist nii ratturitele kui ka pealtvaatajatele,” lausus Eilo.
ERR Sport uudised 03.09.2022 vaata järgi

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X