Bosch Eesti Maastikurattasarja kuuendal etapil olid parimad Jõeäär ja Mõttus

Mari-Liis Mõttus

Laupäeval toimunud Bosch Eesti Maastikurattasarja üheksanda hooaja kuuendal etapil sai hooaja esimese võidu sarja eelmise aasta üldvõitja Gert Jõeäär. Ka naiste võitjale Mari-Liis Mõttusele oli võit selle aasta sarjas esimene. 

Võistluse jooksul püsis kuni Paunküla matkaradadeni koos viiene juhtgrupp, mis peale seda kahanes kolmeliikmeliseks, kuhu kuulusid kaks Veloplusi sõitjat Gert Jõeäär ja Peeter Tarvis ning Fixuse esindaja, sarja liidrisärgis sõitnud Josten Vaidem. Kõik kolm liikusid üsna võrdselt ning lahendus jäi finiši peale. Seal oli rohkem õnne Gert Jõeäärel, kes tuli 66 km pikkuse XXL-sõidu võitjaks ajaga 2:44.29. Josten Vaidem lõpetas kaks sekundit tagapool teisena ning Peeter Tarvis omakorda sekundi hiljem kolmandana.

“Võit ei tulnud kergelt, sest sel aastal oli siin XXL-sõit. Maratonist oleks piisanud. Lõpupoole läks kannatamiseks, aga taastusin ära. Olime kolmekesi suhteliselt võrdsed, keegi eest ära ei saanud ja asi jäi lõpu peale,” kirjeldas Gert Jõeäär hooaja esimese võidu toonud sõitu.

Naiste seas polnud XXL-sõidus vastast Mari-Liis Mõttusele Haanja Rattaklubist, kes lõpetas 66 km pikkuse sõidu ajaga 3:04.14, edestades teisena lõpetanud Janelle Uibokandi (Spordipartner Racing Girls) turvalise, üle minutilise vahega. Naiste kolmas Greete Steinburg jõudis pärale üle 20 minuti hiljem.

„Varasematel aastatel oleme Janellega siin Kosel pusklenud, sõitnud kuni lõpuni koos, aga täna sain ca 20 km enne lõppu eest ära. Kindel veel polnud, vaatasin ikka ja jälle üle õla, aga kaks kilomeetrit enne lõppu olin üsna kindel, et võit tuleb,” sõnas naiste sõidu võitja Mari-Liis Mõttus.

50 km pikkuse põhisõidu võitis Mari-Liisi noorem vend Matthias Mõttus ajaga 2:03.57, naiste seas läks selle sõidu võit Lätti. Kiireim oli Beate Kovgere.

17 km pikkusel poolmaratonil olid noorte seas parimad Magnus Normak ja Mairit Kaarjärv. Tiimide arvestuses võidutsesid RedBike Naised 1 tiim ja Veloplus meeskond. Kokku osales Paunküla ja Kose kandis peetud kolmes võistlussõidus ligi 600 ratturit.Lisaks toimusid ka lastesõidud, mille erinevatel sõitudel osales ja lustis üle poolesaja mudilase.

Bosch Eesti Maastikurattasarja finaaletapp sõidetakse kahe nädala pärast, 2. septembril Aegviidus Kõrvemaal, kus toimub Eesti vanim järjepidevalt toimuv 26. Tallinna rattamaraton.

Tekst ja foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X