Bosch Eesti Maastikurattasarja kaheksas hooaeg stardib 7. mail

Sarja avastart antakse 7. mail Viljandis, kokku on sarjas sellel hooajal seitse erinevat etappi. Igal etapil on kavas ca 50 km pikkune põhisõit, ca 20 km pikkune poolmaraton ja ilma ajavõtuta lastesõidud. Lisaks on kahel etapil kavas ka nõudlikum ja pikem XXL-sõit.

„Hetkel kulgeb kõik plaanipäraselt ning oleme optimistlikud, et nii ka jääb,” rõõmustas sarja peakorraldaja Enno Eilo, kelle sõnul saab veel 27. aprilli õhtuni ennast kogu sarjale soodsama hinnaga kirja panna. Alates 28. aprillist saab registreeruda vaid etapi kaupa. Samuti saab kolmapäeval otsa sarjas osalevate tiimide ülesandmise aeg. Hetkel on esimesele etapile registreerunud 670 osalejat ja 60 sarjas osalevat tiimi.

„Sarja algusaegadest peale olnud eesmärgiks huvitavate ja vaheldusrikaste etappidega maastikurattasarja korraldamine, mille radadel kohtuvad nii harrastajad kui tipud. Kuna igal sarja etapil on alati nii täispikk kui ka nö poolik distants, saab igaüks endale raja pikkuse valida vastavalt võimetele,“ julgustas Eilo kõiki huvilisi osa võtma.

„Lisaks on tegu nö kogupere üritusega, kuna igal etapil toimuvatel lastesõitudel osaleb 100-200 last. Lapsed saavad auhinnaks medali, diplomi ja maiustusi, seega motivatsiooni peaks jaguma,” ütles Eilo.

Huvitavad ja vahelduvad rajad

Peakorraldaja sõnul püütakse osalejatele mõeldes põhidistantsidel igal aastal radu natukene uuendada või muuta ülesehitust, et kõigile midagi uut pakkuda. Näiteks toimub juba järgmise nädala laupäeval esmakordselt Mulgi rattamaratoni raames XXL-sõit, millel on kasutuses viimati 2014. aastal kasutatud rajalõigud Holstre-Nõmmel.

“Mõne etapi rajad on nõudlikumad, mõned jälle nö igaühele jõukohasemad. Kokkuvõtvalt keskendume sellele, et rajad oleksid huvitavad ja vahelduvad ning kulgeks valdavalt maastikel, mitte kruusateedel,” sõnas Eilo.

2022. aasta Bosch Eesti Maastikurattasarja maratonid:

7. mai (laupäev) 22. Mulgi Rattamaraton
21. mai (laupäev) 24. Rõuge Rattamaraton
11. juuni (laupäev) 8. Alutaguse Rattamaraton
10. juuli (pühapäev) 20. Rakvere Rattamaraton
31. juuli (pühapäev) Škoda Laagri 22. Rakke Rattamaraton
20. august (laupäev) Kose 7 Järve Rattamaraton
3. september (laupäev) 25. Tallinna Rattamaraton

Lisainfo:
press@rattamaratonid.ee
www.rattamaratonid.ee

Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X