Bosch Eesti maastikurattasarja esimese etapi, 7. Alutaguse rattamaratoni võitis Gert Jõeäär

Gert Jõeäär
7. Alutaguse rattamaratoni 50 km põhisõidu võitis Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 01:56:05, kohe tema järel Martin Loo (Redbike Team I) ajaga 01:56:06. Kolmandaks tuli Taavi Kannimäe (Team Antsla) ajaga 01:56:33.

„Võit ei tulnud üldse kergelt, eilne sõit oli ka jalgades ja lihased olid kanged. Martin oli värske, ta eile ei võistelnud. Konkurentidega oli päris pikalt meil grupp koos, keegi niisama maha ei jäänud ja pidin ikka vaeva nägema, et konkurente maha raputada. Umbes 15 km enne lõppu panin gaasi juurde ja alles siis saime Martiniga minema ja ülejäänud jäid maha. Plaanin sõita terve hooaja ja loodan võtta ka hooaja lõpus üldvõidu, kindlasti saab huvitav olema,” rääkis Jõeäär.

Naiste põhisõidu esikoha haaras endale Merili Sirvel (RR Siplased/ Vitax) ajaga 02:03:34, teiseks tuli Mari-Liis Mõttus ajaga 02:08:17, kolmandana jõudis üle finišijoone Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team) ajaga 02:12:02.

„Võit ei tulnud üldse kergelt, jalad olid pehmed, kuna jõudsin alles eile öösel Taanist, kus oli maanteevõistlus“, ütles Merili Sirvel. „Sel hooajal olen oma mugavustsoonist välja tulnud, varem võistlesin nö oma lõbuks, nüüd on rohkem olnud aega trenni teha ja tore, et see on ka tulemustes kajastunud. Plaanin kaasa teha terve hooaja ja loodan liidrisärki enda käes hoida.“

19 km poolmaratoni võitjateks tulid Riko Tammepuu (43:06) ja Mairit Kaarjärv (46:28).

Järgmine Bosch Eesti maastikurattasarja rattamaraton toimub 11. juulil, kui sõidetakse Rakvere Rattamaraton.

Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X