Bora-Hansgrohe üks paremaid sprintereid lahkub, Laasi roll suureneb

laas

Eduka hooaja teinud ja 13 võitu noppinud Sam Bennett on Bora-Hansgrohest lahkumas, mis tähendab, et Martin Laasi roll suureneb uuel hooajal. Iiri meister on siirdumas Deceuninck-QuickStepi ridadesse, kuid enne tuleb kõrvaldada üks juriidiline takistus.

Nimelt olevat Bennett sõlminud mais Bora-Hansgrohega lepingupikenduse, kuid kuidas see täpsemalt välja nägi, selles osas lähevad asjaosaliste arvamused lahku. Olukorda peab lahendama UCI arbitraaži paneel, mis on Belgia meedia teatel Bennettile soodsa otsuse langetanud, vahendab Marathon100.com.

“Asjad liiguvad positiivses suunas,” kinnitas Deceuninck-QuickStepi boss Patrick Lefevere. “Loomulikult on asi kindel siis, kui leping on allkirjastatud, kuid saaga on lõpusirgel. Kahtlustan, et Bora-Hansgrohe on meelega viivitanud, et teha Bennettit närviliseks ja panna ta kokkuleppe murdmise eest raha maksma. Lõpuks nad mõistavad, et neil ei ole mõtet ratturi soovile vastu seista.”

Lefevere sõnul pakkus Bora-Hansgrohe võimalust teha vahetuskaup ja saada vastu Colombia sprinter Alvaro Hodeg. “Ma keeldusin, sest ei olnud sellest huvitatud,” selgitas Lefevere.

Bennetti lahkumisel lisandub Laasi kalendrisse 70-80% iirlase võistlustest. See tähendab, et eestlasel tuleb klubis kohe kandma hakata suuremat ja vastutusrikkamat rolli.

Bennetti ja Bora-Hansgrohe suusad läksid risti, kui maailma üks paremaid klubisid jättis ta välja nii Giro d’Italia kui ka Tour de France’i koosseisust. Sellest hoolimata jõudis Bennett 13 võiduni, millest 11 tulid World Touri tasemel ja kaks Vueltal. Deceuninck-QuickStepis asendab Bennett Elia Vivianit.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X