Bob Jungels võttis Belgias võimsa soolovõidu, Räim katkestas

608624h6e31t28

Luksemburgi meister Bob Jungels (Deceuninck – Quick Step) teenis Belgias sõidetud kevadisel klassikul Kuurne-Bruxelles-Kuurne (UCI 1.HC) soolovõidu. Ainsa eestlasena stardis olnud Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) katkestas.

Väikesest grupifinišist sprintis end 12 sekundit hiljem teisele kohale Team Sky rattur Owain Doll ja kolmanda koha sai Niki Terpstra (Direct Energie). Vihmasel võidusõidul jõudis finišisse 69 ratturit ning 96 võistlejat tulemust kirja ei saanud.

“Võita kahest karjääri jooksul munakivil sõidetud võistlusest kaks on üsna eriline,” ütles Jungels võistluse järel. “Saime meeskonnaga sel nädalavahetusel kaks võitu, ma arvan, et klubi omanik on üsna õnnelik.”

Mihkel Räim kirjutas oma võistluse kohta sotsiaalmeedias: “Natuke pettunud enda esituses täna, aga pole väga kaua aega pead norgus hoida ning teisipäeval koputab uksele juba uus kevadine Classic – Le Samyn! Minu eesmärk oli täna finišit oodata ja enne seda mitte liigset energiat raisata. Tundsin end alguses, esimesel poolel sõidust väga hästi. Olin üllatunud ja mõtlesin, et võiks isegi tulemuse peale sõita küll sellise tundega, kusjuures ega tempoga ka tagasi ei hoitud. Läks ikka päris kaua aega, et jooksikud minema saaksid.

“Kuskil 125 km peal tundsin, et natuke imelik tunne hakkab tulema, nagu oleks kumm katki või liimi kummile peale pandud,” jätkas Räim. “Enam ei veerenud nii hästi kui ennist. Otsustaval hetkel olin valel ajal vales kohas või parem oleks öelda, õigel ajal vales kohas. Teadsin, et tuleb otsustav tõus ja enne seda peaks ees olema, aga kuidagi munesin selle maha. Tasuks see, et küljetuule peal olin viimane mees, kes seal veel rippuda suutis. Kwaremonti munakivitõusul olin veel pundis, aga kuna olin juba viis minutit maksiga pannud, siis väga ikka jalga selleks ei jagunud. Punnisin, mis ma punnisin, aga tulemuslik see polnud. Tagatipuks suutsin veel tõusul eksida, kuidagi väga libe oli üks lõik ja seal vajutades tagumine ratas libises ja peaaegu kukkusin. Sain õnneks jala maha panna enne, kui ise lendama hakkasin. Kiirus oli muidugi olematu. See seik muidugi kustutas lootused, et saaks ette punti tagasi.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X