BMX võistluses tulid olümpiavõitjateks Kimmann ja Shriever

Tokyo olümpiamängudel võitsid BMX võidusõidul kuldmedalid hollandlane Niek Kimmann ja inglanna Bethany Shriever.

Finaalsõidud peeti seejuures tugevas vihmasajus, kus mitmed kukkumised mõjutasid tugevalt lõplikku paremusjärjestust. Shrieveri võiduajaks oli 44,358. Hõbemedali sai kaela vaid 0,09 sekundiga kaotanud Colombia rattur Mariana Pajon ja pronksi 0,363 sekundiga maha jäänud hollandlanna Merel Smulders.

Kimmann sai olümpiakulla kaela ajaga 39,053. Teisena ületas finišijoone britt Kye White (+0,114) ja kolmandana Colombia sõitja Carlos Alberto Ramirez Yepes (+1,519).

Teiste seas olid kukkujate seas favoriidid Connor Fields (USA), Saya Sakakibara (Austraalia), Alise Willoughby (USA) ja Laura Smulders (Holland).

BMX võistlus on olümpiamängude kavas alates 2008. aasta Pekingi olümpiamängudest.