BMX ratturitel oli edaukas nädalavahetus Lätis Valmieras

Võistlusnädalavahetus 21-22.05.2022 Lätis Valmieras oli Eesti bmx ratturitele edukas. Mõlemal päeval tuli poodiumikohti suure konkurentsiga noormeeste vanuseklassides. Laupäeval võitis Mikk Metsaots (B15-16) kolmanda koha. Pühapäeval tõid kaksikvõidu 16+ vanuseklassis võistelnud Rasmus Kiss ja Tõnis Mugra. Kiss võitis oma vanuseklassi ning Mugra saavutas teise koha.
Rasmus Kiss kommenteerib enda võistlusnädalavahetust järgnevalt: “ Esimesel päeval oli ilm halb. Vihma sadas ning rada oli väga märg ja libe. Finaalis mul ratas libises väravas ja sellega jäin kohe maha. Muidu ülejäänud sõidud õnnestusid hästi. Teine päev oli lihtsalt super. Säästsin energiat finaaliks ning väravast sai ülihästi minema. Hea värav aitas kindlustada ka esikohta.“
Tõnis Mugra kommentaar: „Esimesel päeval õnnestusid kõik sõidud kuni finaalini. Finaalis tõmbas väravas tagaratta ringi ja seetõttu läks start metsa. Seega finaal valmistas pettumuse. Teisel päeval läksid eelsõidud samuti hästi. Finaalis jäin aga väravaga veidi hiljaks. Tegelikult oli raske finaaliks korralikult valmis olla. Eelsõitude ja finaali vahele jäi üle kahe tunni. Jäin üldiselt enda sõitudega rahule, tehnika klappis.“
Mikk Metsaots kommenteerib kolmandat kohta: „ Laupäeval, päeva alguses ootusi otseselt tulemuse osas ei olnud, aga tunne oli hea. Ilm polnud ka just kõige parem. Eelsõitudes oli kiirus väga hea ja olin enesekindel. Eesmärk oli sõita vähemalt poolfinaalis. Poolfinaalis sain hea stardi väravast ning edasi finaali. Finaalis sai samuti väravast hea stardi ja olin isegi üllatunud, et tulin kolmandaks. Olen enda tulemusega väga rahul“.
Naiste arvestudes saavutas Anni Annama laupäeval kolmanda (Pro Open W) ja pühapäeval teise koha (G16+).
Anni Annama on nädalavahetuse võistlustulemustega rahul. „Olen tulemustega isegi väga rahul. Laupäeval tulin kolmandaks ja pühapäeval teisele kohale. Arvestades, et olin enne võistlust välisrajal saanud vähe trenni teha, siis jäin tulemustega kindlasti rahule,“ võtab Anni võistlusnädalavahetuse kokku.
Noorematest ratturitest sõitsid laupäeval finaalis: Tõnis Mugra (B15-16) 5. koht, Rasmus Kiss (B15-16) 8. koht, Mirjam Raun (G15+) 1. koht, Elis Maarja Aardevälja (G15+) 2. koht, Mattias Laur (B11-12), Mirle-Nora Adusoo (G11-12)3. koht, Ever Richard Rannamets (B9) 4. koht, Laura Kiss (G7-8) 5. koht. Sten Tristan Raid võitis B-finaali ja saavutas 9. koha.
Noorematest ratturitest sõitsid pühapäeval finaalis: Sten Tristan Raid (B14-15) 5. koht, Oliver-Siim Simenson (B13) 4. koht, Elis Maarja Aardevälja (G13-15) 3. koht, Mirle-Nora Adusoo (G11-12) 4. koht, Jesper Varep (B10) 5. koht, Laura Kiss (G7-8) 4. koht, Hans Helemets (B7) 8. koht. Ruudi Lumiste võitis B-finaali ja saavutas 9. koha.
Võistlused toimusid: BMX Talava rattarajal Valmieras , Lätis kus võisteldi  BMX Cup 2. etapil ja Valmiera maakonna BMX karikavõistlustel / Valdeko Klubi võistkondlik karikas info
BMX Lätis 21.05.2022
Mikk Metsaots 3. koht
BMX 2022
BMX 21.-22.05.2022 Läti
BMX 2022
Võistlejad piltidel: 757 Anni Annama, 795 Mattias Laur, 767 Oliver-Siim Simenson, 16 Sten Tristan Raid, 735 Tônis Mugra,769 Rasmus Kiss, 15 Ruudi Lumiste, 777 Jesse Laur.
Pildigalerii siin BMX klubs “Tālava”

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Hearum, Floorin AS, Kagu Engineering OÜ, Rand & Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X