BMX krossisõidus krooniti maailmameistriteks Shriever ja Kimmann

E9dxNL4X0AQX5Ha

Eelmisel nädalal toimusid Hollandis BMX krossisõidu maailmameistrivõistlused. Naiste seas krooniti võitjaks Bethany Shriever, meeste hulgas Niek Kimmann. Mõlemad sportlased võidutsesid ka Tokyos peetud olümpiamängudel.

22-aastane Suurbritannia rattur Shriever tuli 2017. aastal maailmameistriks juunioride seas, kuid pole peale seda säravaid võite teeninud. See hooaeg on läinud aga üle ootuste hästi. Lisaks olümpiakullale krooniti ta ka maailmameistriks. Finaalsõidus pälvitud ajaga 35.1110 edestas ta kindlalt hollandlannasid Judy Baauwi ja Laura Smuldersit.

Kuna 2020. aastal maailmameistrivõistluseid ei toimunud, siis oli stardis tiitlikaitsjana ameeriklanna Alise Willoughby, kes pidi seekord leppima kuuenda kohaga.

Meeste seas pälvis esikoha BMX krossis samuti 2015. aastal maailmameistriks ja 2019. aastal Euroopa meistriks kroonitud Kimmann. Eelmisel MM-il oli ta leppinud kaasmaalase Twan Van Gendti järel teise kohaga. Hollandlase võiduajaks oli 34,337, millega ta edestas finaalis prantslast Sylvain Andred ja šveitslast David Grafi.

Naisjuunioride seas tuli maailmameistriks Mariane Beltrando ja meesjuunioride hulgas Marco Radaelli.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X