BMX krossiratturid võidutsesid Euroopa karikasarjal

Nädalavahetusel toimus Prantsusmaal, Sarriansis,  BMX krossi Euroopa karikasarja 7. ja 8. etapp. Eestit esindasid Ruudi Lumiste (B10) ja Sten Tristan Raid (B11) Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist (TÜASK).

  1. etapil näitas Sten head sõitu kogu võistluse jooksul võites kõik sõidud enne finaali. Finaalis start ebaõnnestus ning ta saavutas 5. koha. Sten:” Finaalis läks start halvasti ja jäin teiste taha karpi. Üritasin enda positsiooni parandada, aga paremat kohta välja võidelda ei õnnestunud. Olin ise päris pettunud.” Ruudi sõitis ennast välja poolfinaali. Poolfinaalis tuli jalg pedaalilt maha ning kahjuks esimese nelja hulka selle eksimuse tõttu enam ei jõudnud. Ruudi: “Oleks võinud minna paremini. Mul tuli jalg pedaalilt maha, aga võitlesin lõpuni ning olin lõpuks viies.
  2. etapil tõi Sten kindla võidu Eestile. See oli Stenil juba kolmas etapivõit sel hooajal. Ta ise ka ütles, et alustas seda võistluspäeva juba enesekindlalt. “Teadsin kui kiire ma olen ja seda, et ma olen siin võimeline hästi sõitma. Ma võitsin täna kõik sõidud,”lisab Sten. Ruudi sõitis finaalis välja igati tubli 6. koha. “Täna läks hästi, muidugi oleks võinud veel paremini minna. Konkurents oli väga tugev,” kommenteerib Ruudi.

Poiste treener Siim Lepik (TÜASK) leiab, et poisid sõitsid viimasel Euroopa karikasarja etapil tublilt. Eksimused tuleb aga üle vaadata ja pöörata rohkem tähelepanu kiirusele ning sõidu taktikale.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X