BMX krossiratturid valmistuvad hooajaks.

Talvelaager 2019 - 1

Võistlushooaeg pole enam kaugel ja kuigi treeningplaanides ÜKE periood veel kestab, võetakse üha suurema tähelepanu alla ka sõidutreeningud. Just sellel eesmärgil külastas sel nädalavahetusel Tartut lätlasest BMX krossitreener Artis Žentins. Kolme päeva jooksul tehti neli treeningut, mille sisse mahtus võimlemist, ujumist ja loomulikult ka rattasõitu. Kohale oli kutsutud suurem osa meie parimatest BMX krossiratturitest ja meie senine töö sai Artise käest väga kõrge hinde. Ometi oli asju, mida oli just sõidutehnika osas vaja korrigeerida ja ratturid said selleks väärt näpunäiteid kogenud asjatundja käest. Samuti oli see laager vajalik treeningute mitmekesistamise jaoks ja andis ka treeneritele värskeid mõtteid edasiste treeningute korraldamisel. Koostöö Artisega jätkub ja ta lubas ka edaspidi meie krossikoondist aidata nii võistlustel, kui ka treeninglaagrite korraldamisel.

Pidasime Artisega plaani ka selleks võistlushooajaks ja seoses sel aastal Valmieras korraldatavate Euroopa meistrivõistlustega BMX krossis on eestlastel suurepärane võimalus näha suurvõistlust nii lähedal ja loomulikult püüame sellel võistlustel ka osaleda võimalikult suure koosseisuga, Artis lubas igatahes anda endast parima, et meie krossikoondis sellel võistlusel ka väärikalt esineks.

Selle võistlushooaja esimesel välisvõistlusel osalemise kuupäev pole meie BMX krossikoondisel siiski veel lõpplikult paigas, kuna eelaved pole veel kinnitatud ja sellega seoses ka meie osalemise võimalused. Esialgu on küll kindlam plaan osaleda Belgias, Zolderi krossirajal aprilli lõpus korraldataval Euroopa karikavõistluste etapil, võib-olla mõnel veel, aga see sõltub juba meie võimalustest. Töö edukaks osalemiseks sel hooajal jätkub.

Sisehooaeg Tartus, Tähtvere BMX krossihallis jätkub 16.- 17. veebruaril, kui sõidetakse Tartu Talviste karikavõistluste IV etapp.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X