BMX krossiratturid lõpetasid välishooaja Soomes.

Meie BMX krossiratturid võistlesid sel nädalavahetusel Soomes, kus Helsingi krossirajal sõideti Balti Mere karikavõistluste 3. ja sellega ka viimane etapp ning pühapäeval võisteldi Polar Cup auhindadele. Esimesena olid stardis Cruiserid ja siin startis Egert Pani Tartu SK Velo võistkonnast ning saavutas suurepärase 6. koha. Noorimate tüdrukute, G7-8 vanuseklassis, osales Paula Palmiste (Tartu SK Velo) ning saavutas 4. koha. Poiste B8 vanuseklassis oli Eesti esindatud Konrad Kasemaaga Spot of Tallinna võistkonnast, pidi aga sel korral piirduma eelsõitudega. Tüdrukute G9-10 vanuseklassis saavutas Ete Vapper (Spot of Tallinn) 3. koha. Poiste B9 vanuseklassis saavutas Ruudi Lumiste (Tartu SK Velo) 7. koha. Kõige rohkearvulisemalt olid Eesti ratturid esindatud B10 vanuseklassis ja siin tuli ka eestlaste parim tulemus – Sten Tristan Raid (Tartu SK Velo) tuli selle vanuseklassi võitjaks, Oliver-Siim Simenson (Tartu SK Velo) saavutas B-finaalis 3. koha, Luukas Lajal (Spot of Tallinn) B-finaalis 5. koha, Mattias Vapper (Spot of Tallinn) B-finaalis 8. koha, Rico Kandi (Tartu SK Velo) ja Aaron Mattias Pani (Tartu SK Velo) pidid seekord leppima eelsõitudega. B11 vanuseklassis saavutas Oskar Lehto (TÜASK) B-finaalis 1. koha. B12 vanuseklassis sõitis väga enesekindlalt Tõnis Mugra (Tartu SK Velo), võitis kõik eelsõidud ja püüdis võita ka finaali, pidi aga üle elama finaalis kukkumise ja leppima selle tõttu 6. kohaga, Mikk Metsaots (Spot of Tallinn) oli B-finaalis 1. Tüdrukute G14+ vanuseklassis saavutas Anni Annama (RTR) 4. koha. B15-16 vanuseklassis saavutas Karl Lausing (Spot of Tallinn) 4. koha, Andren Kaju (Spot of Tallinn) saavutas B-finaalis 5. koha. Meeste 17+ vanuseklassis saavutas Ardo Oks (Tartu SK Velo) 5. koha, Karl Kargets (Spot of Tallinn) oli 7. Naiste Eliitklassis saavutas Ketlin Tekkel (Spot of Tallinn) 4. koha.

Pühapäeval sõideti Polar Cup auhindadele ja siin olid meie ratturite kohad järgmised: G7 – Paula Palmiste 1. koht, G8-11 – Ete Vapper 3. koht, B8-9 – Konrad Kasemaa B-fin. 3. koht, B10-11 – Sten Tristan Raid 3. koht, Oskar Lehto 6. koht, Rico Kandi B-fin. 1. koht, Luukas Lajal B-fin. DNF, Mattias Vapper eelsõidud, Aaron Mattias Pani eelsõidud, G12-15 – Anni Annama 3. koht, B12-13 – Mikk Metsaots 4. koht, B14-15 – Andren Kaju 8. koht, Meeste 16+ 20/24″ Ardo Oks 4. koht, Egert Pani B-fin. 2. koht ja Karl Kärgets B-fin. 5. koht.