BMX-krossi MK-etapil Uus-Meremaal võidutsesid prantslased ja austraallanna

Nädalavahetusel alustati Uus-Meremaal Rotoruas BMX-krossi maailma karika sarjaga, kus eliitklassi meeste seas võidutsesid prantslased Romain Mahieu ja Joris Daudet ning eliitklassi naiste hulgas austraallanna Saya Sakakibara.

MK-sarja avaringis näitas Mathieu kiirust terve päeva vältel ning finaalsõidus tõestas, et võitmiseks ei ole vaja kõige paremat stardipositsiooni. Tema järel sai teise koha Daudet ning kolmandale kohale pidasid põneva duelli maha šveitslased Cedric Butti ja Simon Marquart, kellest viimane lõpuks pronksi napsas.

Naiste seas võidutses peale vihmas peetud poolfinaalsõite Sakakibara, jättes selja taha hollandlanna Laura Smuldersi ja inglanna Bethany Shrieveri.

Järgmisel päeval peetud teisel etapil kadus Mathieu järjepidevus ning ta langes veerandfinaalis välja. Samas kolmanda koha sai hollandlane Niek Kimmann, kes langes päev varem konkurentsist samuti veerandfinaalides. Võidu nimel heitlesid Daudet ja Butti. Seekord oli prantslane parem, kuid mõlemad BMX-ratturid näitasid olümpiahooaja esimestel võistlustel väga head vormi.

Eliitnaiste konkurentsis näitas Sakakibara teist päeva järjest, et talle vastaseid polnud. Napilt pidi teise kohaga leppima valitsev maailmameister Bethany Shriever, kolmandana finišeeris Manon Veenstra. Smulders murdis veerandfinaalis rangluu.

BMX-krossi MK-sarja kolmas ja neljas etapp sõidetakse kahe nädala pärast Austraalias Brisbane’is.

Foto: Craig Dutton | BMX World Cup NZ

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X