BMX krossi Läti meistrivõistluste sarjas tuli Eestile kaks esikohta

BMX krossis Läti SMScredit.lv  meistrivõistlusete üldarvestuselt tuli Eestile kokku neli poodiumikohta. Sten Tristan Raid (B11, TÜASK) ja Tõnis Mugra (B13, SK Velo) võitsid enda vanuseklassi. Ketlin Tekkel (JW+EW, Spot of Tallinn) saavutas teise ja Ruudi Lumiste (B10, TÜASK) kolmanda koha.

Laupäeval, 14. septembril, toimus Riias seitsmes ning ühtlasi ka viimane Läti meistrivõistluste etapp, kus selgitati välja ka selle aasta üldarvestuse võitjad. Kokkuvõttes läksid igal ratturil arvesse viie parima etapi tulemused. Üldarvestus algas 9-aastaste vanuseklassist.

B11 vanuseklassis jagus põnevust lõpuni välja. Kogu hooaja oli üldarvestust juhtinud Rufolfs Siklis, kuid poodiumikohtadel olevate ratturite punktide vahed olid väiksed. Üldarvestuses tuli lõpuks koondvõit tasavägises võitluses Eestile – Sten Tristan Raid (156 punkti), Rudolfs Siklis (155 punkti) ja Ralfs Spila (154 punkti).

B13 vanuseklassis võistlev rattur Tõnis Mugra oli näidanud väga head sõitu juba terve hooaja vältel. Seega üldarvestuse võit oli kindel juba enne viimast etappi. Kokkuvõttes Tõnis Mugra ülekaalukas võit (172 punkti), Kristers Apels (149 punkti) ja Edgars Regzdins (139 punkti).

B10 vanuseklassis saavutas Eesti rattur Ruudi Lumiste 152 punktiga kolmanda koha. Esikoht läks Markuss Solimsile (165 punkti) ja teine Markuss Domorackisele (156 punkti).

JW+EW võistlusklassis saavutas Kettlin Tekkel (65 punkti) teise koha. Esikoha sai Vėja Baškytė (80 punkti) ja kolmanda Kristiāna Valaine (38 punkti).