BMX-KROSSI KOHTUNIKE RIDADESSE LISANDUS KAHEKSA UUT LIIGET

king_of_tallinn_2018_1
  1. veebruaril 2019 viis Eesti Jalgratturite Liit läbi uute BMX abikohtunike koolituse ning eksami. Pärast eksamitulemuste kinnitamist lisandus BMX-krossi kohtunike ridadesse kaheksa uut abikohtunikku.

Abikohtunike litsentsi taotlemise õiguse said endale Eger Karuse, Kaupo Karuse, Lauri Kasemaa, Jaan Lajal, Janek Maidla, Toomas Metsaots, Margus Rumm ning Jaan Tults. Eksami läbisid edukalt kõik eksamil osalenud.

Vajaliku koolituse ning hiljem ka eksami viis läbi Eesti Jalgratturite Liidu (EJL) BMX-kohtunik Matis Mugra. „On rõõm tõdeda, et kõik Tallinnas BMX-kohtuniku eksami tegijad saavutasid tulemuse hea või väga hea,“ tegid positiivsed tulemused Mugrale head meelt.

„Spordiklubi Airpark on alates 2016. aastast korraldanud Tallinna külje all Spot of Tallinna BMX krossirajal rahvusvahelist võistlust „King of Tallinn“. Esimene kord oli eriti keeruline, kuna võistlus oli UCI kalendris. Samas puudus eelnev kogemus, mistõttu kasutasime võistluste läbiviimisel Läti kolleegide ning kohtunike abi,“ meenutab Spot of Tallinna raja alguspäevi Spordiklubi Aripark juhatuse liige Jaan Tults.

„Ka järgnevatel võistlustel – Läänemere karikasarjal, Peetri mängudel, Eesti noorte meistrivõistlustel – pidime läbi ajama põhiliselt kohtunikega Tartust ja Riiast. Käesoleval hooajal seisavad ees samuti vastutusrikkad võistlused – Eesti noorte MV, Läänemere riikide karikavõistlused ja Peetri mängud – ning meie klubi noorsportlaste vanemad otsustasid õla alla panna, et ka Tallinnas oleks olemas arvestatav kohtunike kaader,“ rõõmustab Tults uue rajabrigaadi üle. „Nüüd saame uuele hooajale juba palju julgemalt vastu minna!“

Foto: Rasmus Kooskora / Spot of Tallinn

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X