BMX krossi Eesti meistriteks krooniti Mirjam Raun, Tõnis Mugra ja Andrus Mõttus

Mirjam Raun

Tartus Tähtvere BMX jalgrattakrossirajal peetud BMX krossi Eesti meistrivõistlustel pälvisid esikohad Mirjam Raun ja Tõnis Mugra. Cruiserite kategoorias oli parim Andrus Mõttus. 

Eliitnaiste konkurentsis astusid Rauni kõrval pjedestaalile Janne Oks ja Kätlin Kotkasets. Meesjuunioride klassis sai Mugra järel hõbemedali kaela Oliver-Sten Saar ja pronksmedali Rasmus Kiss. Mõttus alistas cruiserite klassis aga Martin Mikk-Kirsme ja Virgo Adusoo. Eliitmehi seekord stardis ei olnud.

Noorematele vanuseklassidele peeti samal päeval Tartu Velo karikavõistlused. Erinevates vanuseklassides võidutsesid Triinebel Kuris (G7-8), Krišjanis Kalnins (B7-8), Lukas Herman Staskevits (B9-10), Airon Savi (B11-12), Kaari Visnapuu (G13-14) ja Pärtel Valge (B15-16).

2023. aasta Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Hearum, Kagu Engineering, Soela Rannamajad, Floorin.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X