BMX-krossi Eesti meistrid kerkisid pjedestaalile ka Läti karikasarja üldarvestuses

385758129_709308914572135_5908030701662879024_n
Läti on suurte traditsioonidega BMX-krossi maa ning igal aastal peetakse seal läbi hooaja vältavat BMX-krossi karikasarja. Üksiketapist võtab enamasti osa üle 400 võistleja. Tänavu toimus kokku kümme osavõistlust ning finaaletapp sõideti 30. septembril Ādažis.

Sarja prestiižikaima ehk meeste Pro-taseme võistluste käigus tõestas BMX-krossi Eesti juunioride meister Tõnis Mugra, et suudab Lätis ka meeste hulgas edukalt läbi lüüa. Ādaži etapi 4. kohast piisas, et pälvida kokkuvõttes 2. koha karikas. Sarja võitis Läti U23 meister Martinš Emils Treimanis ja kolmas oli Euroopa juunioride meister Edgars Langmanis.

Naiste Pro-taseme arvestuses sai Läti karikasarjas esikoha Eesti naiste meister Mirjam Raun. Viimasel etapil jäi ta Adelina Karklina järel teiseks, kuid üldkokkuvõttes sai määravaks võit Paula Zavinska üle, sest Raun ja Zavinska tulid etapile võrdsete punktidega. Kolmanda koha teenis karikasarjas Paula Kibare.

Üldkokkuvõtte arvestust peeti alates 13-aastaste vanuserühmast ja Eestisse tuli veel üks pjedestaalikoht, kui 15+ tüdrukute hulgas sai Elis Maarja Aardevälja teise koha. Finaaletapil oli eestlanna kolmas.

Noortele BMX-sõitjatele avaldas suurt muljet finaaletapi lisaprogramm. Kuna Ādažis paikneb rahvusvahelise diviisi peakorter, keskenduti seekord NATO liitlasvägede tutvustamisele.