BMX-krossi Eesti meister Tokyo olümpial ei osale

unnamed

Pühapäeval selgusid Eesti meistrid BMX-rattakrossis. Naistest võitis kuldmedali Ketlin Tekkel, meestest kaitses tiitlit Ardo Oks.

Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu poolt kindlaks määratud kuupäevade tõttu kattusid Eesti meistrivõistlused tänavu laulupeoga ning nooremates vanuseklassides mõjutas see osavõttu tugevalt. Meeste eliitklassi finaalis võitis 21-aastane Oks oma neljanda Eesti meistritiitli. Finaalis edestas ta Randar Saart ja Richard Kolli. “Ühte tahaks veel, siis oleks rahul,” sõnas Oks ERR-ile.

Eesti BMX-krossisõitjatest oli just Oks peamine kandidaat osalemaks Tokyo olümpiamängudel. Aasta aega tagasi tundus eesmärgi täitmine võimalik, kuid edasist segasid terviseprobleemid. Praeguseks on selge, et BMX-krossis Eesti Tokyos esindatud pole. Oks üritab edasi, kuid teeb nooremaid juhendades ka treeneritööd.

“Ma ei taha olla nagu iga Eesti sportlane; öelda, et kõik jäi tervise taha,” sõnas Oks. “Eks elu tegi omad korrektuurid ja sellel hetkel pidasin olulisemaks peret. Otsustasin, et seekord jääb olümpia tagaplaanile.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X