BMX krossi Eesti meister: sihime olümpiale

Tähtvere spordipargis toimunud BMX rattakrossi Eesti meistrivõistluste meeste eliitklassis (täiskasvanute hulgas) tuli suure ülekaaluga Eesti meistriks Tartu SK Velo rattur Ardo Oks.

Ta võitis kõik kolm eelsõitu ning oli kindlalt parim ka hilisemas A-finaalis. “Kindlat ei ole kunagi midagi. Alati on oht, et midagi juhtub,” lausus Oks intervjuus Vikerraadiole. “Alati on oht, et keegi ründab. Tuleb sõita turvaliselt ja siis on kõik hästi.”

“Täna kõik klappis! Ilm oli sobilik, stardid tulid hästi välja ja sain kohe eest minema. See tekitab turvalise tunde ülejäänud rajaks: ei pea võtma liigseid riske, saad sõita kindla peale. Oluline on jõuda turvaliselt finišisse. Kui saad võtta vabamalt, on kõik lihtsam.”

Hõbeda võitis Randar Saar (Vooremaa Centrum) ja pronksile tuli Oliver Harris Hütt (Vooremaa Centrum). Vanameister Caspar Austa pidi leppima viienda kohaga.

“Konkurents läheb iga aastaga tihedamaks ja raskemaks,” jätkas Oks. “Suuremad konkurendid olid täna küll mängust väljas. Mida aasta edasi, seda rohkem tuleb noori peale ja läheb raskemaks. Lihtsam ei ole kunagi.”

Eesti BMX ringkond mõtleb ka olümpiaplaanidele. 2020. aasta peetakse mängud Tokyos ja neli aastat hiljem Pariisis. “Plaanid on tehtud. Sihime, et saaksime olümpiale,” ütles Oks. “Kõik oleneb, kuidas tervis vastu peab. Endal on siin tervise ja kätega muresid. Kui kõik korda saab, siis ikka läheme ründama ja proovima. See on suur võimalus tuua Eestit esile.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X