BMX-i noorte meistrivõistluste avaetapil võistles 12 MM-i ja EM-i finalisti

Tartus peetud BMX noorte meistrivõistluste avaetapp tõi kohale esindusliku seltskonna, kokku 12 mulluste maailma- ja Euroopa meistrivõistluste finalisti.

Kõige esinduslikum oli 12-aastaste tüdrukute koosseis, kuna osa võtsid Euroopa meistrivõistluste kuues Ete Vapper (Spot of Tallinn) ja seitsmes Emilia Zavinska (Mitavas Kumeli), samuti noorema vanuserühma maailmameistrivõistluste pronks Paula Palmiste (TÜASK). Võidu noppis aga Adelina Karklina (Talava) ja seda veenva ülekaaluga, võites lisaks finaalile ka kõik eelsõidud. Teine oli Ete Vapper, kolmas Loviisa Ly Puri (Velo).

14-aastaste tüdrukute hulgas sõitis maailmameistrivõistluste pronksmedali omanik Paula Zavinska (Mitavas Kumeli). Kuid samamoodi võitis kõik eelsõidud ja finaali tiitliteta sõitja Mirjam Raun (TÜASK). Zavinska jäi teiseks, kolmas oli Elis-Maarja Aardevälja (Vooremaa Centrum).

16-aastaste tüdrukute võistlus jäeti kahjuks ära, sest kohale oli tulnud ainult Veronika Monika Sturiška (Silvas Zikeri), kes on maailmameistrivõistluste viies.

Kümneaastaste poiste seas osales Euroopa meistrivõistluste kolmas Jakob Maaten (Velo), kes aga sai kodurajal alles viienda koha. Teda edestasid koguni kolm Spot of Tallinna poissi, kellest pjedestaalile tõusid võistluse võitja Konrad Kasemaa ja Trevor Uiga (3. koht). Nende vahele mahtus Euroopa meistrivõistluste kaheksas Toms Visnevskis (Talava).

12-aastaste poiste hulgas võistlesid Euroopa meistrivõistluste neljas Sten Tristan Raid (TÜASK), viies Ruudi Lumiste (TÜASK) ja kaheksas Markuss Solims (Mitavas Kumeli). Nad lõpetasid eeltoodud järjestuses esiotsas, Sten Tristan Raid domineeris võistlust, võites oma eelsõidud ja finaali, kuid ülejäänute ette pressis end Oliver Siim Simenson (TÜASK), kes sai 2. koha.

14-aastaste ja 16-aastaste poiste seas suurvõistluste finaliste ei olnud. Nooremate esikolmik: mulluse Läti karikasarja üldvõitja Tõnis Mugra (TÜASK), Oliver-Sten Saar (BMX Turku) ja Ricards Lapins (Silvas Zikeri). 16-aastaste esikolmik: Kristofer Raul Puri (Velo), Davis Janis Elbrets (Talava) ja Andris Roland Saar (Vooremaa Centrum).

Alla kümneaastaste laste võistlused ei lähe kirja Eesti meistrivõistlustena, kuid neiski rühmades oli palju osalejaid. Näiteks kaheksa-aastaste poiste hulgas sõitis mulluste maailmameistrivõistluste kaheksast finalistist koguni kolm, kõik Lätist, ning parim eestlane sai Tartus alles seitsmenda koha.