Bernal suurendas edu, Kangert ja Taaramäe kaotasid palju aega

Itaalia velotuuri 16. etapi (Sacile – Cortina d’Ampezzo; 153 km) võitis üldliider Egan Bernal (Ineos Grenadiers). Mõlemad Eesti ratturid kaotasid palju aega ja langesid üldarvestuses.

Algselt pidi esmaspäevane etapp olema 212 kilomeetri pikkune, kuid seda lühendati halva ilma tõttu enam kui poolesaja kilomeetri võrra. Nii Passo Fedaia kui ka Passo Pordoi tõusud jäid uuelt rajalt kõrvale, 5700 meetri asemel kogunes tõusumeetreid 3800. Ka etapi algusaega toodi tunni võrra ettepoole.

Colombia rattur Bernal läks konkurentidel eest umbes 30 kilomeetrit enne etapi lõppu alanud Passo Giau tõusul ja hoidis edu finišini, edestades prantslast Romain Bardet’d (Team DSM) ja itaallast Damiano Carusot (Bahrain-Victorious) lõpuks 27 sekundiga.

Tanel Kangert (Team BikeExchange) kaotas Bernalile 19.49 ja sai 46. koha, Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) ületas finišijoone võitjast 41.28 hiljem ja etapi arvestuses läks talle kirja 113. koht.

Kokkuvõttes kasvatas Bernal oma edu kahele minutile ja 24 sekundile, teiseks tõusis Caruso ja kolmandaks britt Hugh Carthy (EF Education – Nippo; +3.40). Eelmise etapi järel teisel kohal olnud Kangerti tiimikaaslane Simon Yates piirdus esmaspäeval 11. kohaga ja kaotab nüüd viiendana 4.20.

Kangert langes 23. kohale (+38.52) ja Taaramäe on esmaspäevase etapi järel kokkuvõttes 28. (+57.42).