Benoot võitis Kuurne-Brüssel-Kuurne, eestlased tulemust kirja ei saanud

Jumbo-Visma

75. korda peetud Kuurne-Brüssel-Kuurne (UCI 1.Pro) ühepäevasõidul pälvisid Jumbo-Visma ratturid kaksikvõidu, kui viieliikmelisest jooksikute grupist napsas esikoha Tiesj Benoot ja teise koha Nathan van Hooydonck.

193-kilomeetrisel Belgia ühepäevasõidul eraldus peagrupist viieliikmeline seltskond ligi 75 kilomeetrit enne finišit. Benoot, Van Hooydonck, Matej Mohoric (Bahrain-Victorious), Taco van der Hoorn (Intermarche – Circus – Wanty) ja Tim Wellens (UAE Team Emirates) jõudsid linnaringile, kust jäi sõita veel 12 kilomeetrit, ligi üheminutilise eduga. Kolm kilomeetrit enne finišit ründas Van Hooydonck, kelle tagasi toomiseks nägi palju vaeva Mohoric. Van Hooydonck ründas seejärel veel korra ning sedapuhku püüdis ta kinni Wellens. Kui finišini oli jäänud 800 meetrit, proovis oma õnne Benoot, keda enam kätte ei saadudki.

Benooti jaoks on tegemist profikarjääri neljanda võiduga ja esimesega kodustel Belgia teedel. Mullune hooaeg jäi kohalikul ratturil pooleli, kuna sattus augustis Itaalias Livignos treenides õnnetusse. „Imeline on niimoodi peale keerulist perioodi võita,“ tunnistas Benoot. “Teadsin, et kui mind enne lõppu kinni püütakse, siis Nathan jaksab veel sprintida. Meil olid head kaardid käes.“

Eestlastest olid stardis Karl Patrick Lauk (Bingoal WB), Martin Laas (Astana Qazaqstan Team) ja Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty), kuid ükski neist tulemust kirja ei saanud.

Belgia teedel sõideti veel naiste rahvusvaheline ühepäevasõit Omloop van het Hageland (UCI 1.1; 123,9 km), kus pälvis esikoha valitsev Euroopa meister Lorena Wiebes (Team SD Worx; 3:21.19). Ta edestas väikeses grupifinišis itaallast Marta Bastianellit (UAE Team ADQ) ja Prantsusmaa meistrit Audrey Cordon-Ragot’d (Zaaf Cycling Team). Eesti ratturitest oli stardis Elina Tasane (WCC Team), kes tulemust kirja ei saanud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X