Belgia rattur parandas Bradley Wigginsi maailmarekordit

Lotto-Soudali rattur Victor Campenaerts alistas sir Bradley Wigginsile kuulunud tunnisõidu maailmarekordi. Mehhiko linna Aguascalientese velodroomil toimunud üritusel läbis Campenaerts 221 ringi ja kokku 55,089 kilomeetrit. Wiggins püstitas senise tippmargi 54,526 km 2015. aastal Londonis Lee Valley Velo Parkis, kuid sealsed olud olid kaugel ideaalsetest.
Campenaerts jäi esimestel kilomeetritel rekordigraafikust pisut maha, kuid juba poolel maal oli ta Wigginsi tulemusest ees ja hoidis tempot lõpuni. 45-minutilise sõidu järel oli 27-aastase belglase keskmiseks kiiruseks 55,11 km/h. Aguascalientese velodroom asub merepinnast 1800 m kõrgusel ja hõredam õhk annab suure eelise.  Campenaerts valmistas end ette Belgias alpitelgis 3000 m kõrgusel magades.

Kahel aastal järjest temposõidus Euroopa meistriks kroonitud ja mullustel maailmameistrivõistlustel pronksi pälvinud Campenaertsist sai pärast 2014. aastat, kui UCI muutis reegleid, 18. rattur, kes on tunnisõidu maailmarekordit üritanud püstitada. Wigginsi mark pidas vastu kümme erinevat katset.

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X