Bauer lõpetas Prantsusmaal TOP10-s

Mikk Bauer

Prantsusmaal sõidetud amatöörtasemega võistlusel Prix de Chaudun pälvis Mikk Bauer (CC Villeneuve Saint-Germain) kuuenda koha.

11,5-kilomeetristel ringidel sõideti kokku 112,9 kilomeetrit. „Pigem oli natuke raskem ring – kogu aeg käis üles-alla ja üks väike tõus oli samuti sees. Mulle pigem meeldis see ring,“ ütles Bauer. „Sõit oli algul väga närviline. Iga kurvi pärast võideldi ja rünnati palju. Ma võtsin esimese tunni rahulikumalt, et siis jõuaks ka tõusust üles saada väikeste poistega, kui päriselt sõiduks läheb.“

„Sõidu esimeses pooles olin mõnes minekus sees, aga need jooksid kõik kokku tagasi,“ jätkas Bauer. „Kaks ringi enne lõppu hakati kõvemini sõitma ja tõusudel tugevamalt vajutama. Viimase ringi poole peal tekkis korra ohtlikum moment, kus grupp läks pooleks ja pidin end kulutama enne tõusu, kui sõitsin ette järgi. Tõusu algul tuli siiski ka suur grupp tagant järele. Seejärel pandi kohe tugev tempo peale ja kümnene seltskond sai eest ära. Peale tõusu olin umbes viiendal positsioonil. Kõik keerasid eest ära ega tahtnud vahet kinni sõita. Selleks hetkeks oli lõpuni jäänud umbes kaks kilomeetrit. Panin siis nii kõvasti kui tuli ja sain eest kümnese pundi kätte. Teadsin, et ma pole lõpus kõige kiirem ja ründasin umbes 500 m pealt. Seekord ei õnnestunud. 100 m peal tuldi kõrvale ja lõpus mindi mööda.“

Kolmikvõidu teenisid prantslased Ludovic Bideau (USSA Pavilly Barentin), Celian Protin (UV Aube) ja Nicolas Chatelet (Team Peltrax-CS Dammarie-les-Lys).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X