Baskimaa velotuuril toimus tõsine kukkumine, etapivõit Taaramäe tiimikaaslasele

Screenshot 2024-04-05 at 11.05.01

Baskimaa velotuuri (UCI 2.UWT) neljandal etapil (157,5 km) toimus 36 kilomeetrit enne finišit laskumisel tõsine kukkumine, kus said teiste seas vigastada Jonas Vingegaard, Primož Roglic, Remco Evenepoel ja Jay Vine.

Kõige tõsisemalt sai vigastada Vine, kes viidi õnnetuse järel haiglasse helikopteriga. Tal tuvastati mõra kaelalülis ja kaks selgroos, kuid neuroloogilisi kahjustusi pole. Vingegaard murdis rangluu ja mitu roiet ning Evenepoel rang- ja abaluu. Belglasel Steff Crasil tungisid murdunud roided kopsu. Teist päeva järjest kukkunud velotuuri üldliidril Roglicil läks tõenäoliselt kõige kergemalt. Tiimiautos sündmuskohalt lahkudes näitas ta kaameratesse püstist pöialt.

Kuigi etapp peatati, otsustati esikoht välja jagada sel hetkel jooksikute seas sõitnud Louis Meintjesi, Reuben Thompsoni, Karel Vaceki, Mikel Retegi, Mathieu Burgaudeau ja Joseba Lopexi vahel. Ülejäänud sõitsid ühtse grupina rahulikult finišisse. Esikoha napsas Rein Taaramäe tiimikaaslane Meintjes. Taaramäe kinnitas võistluse järel, et temaga on kõik korras.

Velotuuri üldliidrina jätkab nüüd taanlane Mattias Skjelmose, kellele Juan Ayuso kaotab nelja ja Kevin Vauquelin kuue sekundiga. Taaramäe on 113. positsioonil, kaotades liidrile kolme minuti ja 48 sekundiga. Reedel on kavas 175,9-kilomeetrine etapp.

Prantsusmaal jätkunud mitmepäevasõidu Region Pays de la Loire Tour (UCI 2.1) kolmandal etapil (159,8 km) teenis suures grupifinišis võidu itaallane Alberto Dainese (Tudor Pro Cycling Team; 3:46.44). Teisena ületas õpujoone hollandlane Marijn van den Berg (EF Education – EasyPost) ja kolmandana iirlane Sam Bennett (Decathlon AG2R La Mondiale Team). Van Rysel – Roubaix tiimis sõitvad eestlased Rait Ärm ja Norman Vahtra said vastavalt 20. ja 40. koha.

Velotuuri üldarvestuses on Vahtra (+4.17) 71. ja Ärm (+7.38) 80. kohal. Liidrina jätkab võistlemist prantslane Ewen Costiou (Arkea – B&B Hotels). Van der Berg kaotab talle ühe ja Dainese kaheksa sekundiga. Reedel sõidetakse mitmepäevasõidu finaaletapp, millel on pikkust 174,9 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X