Baskimaa velotuuri võitis Martinez, Kangert katkestas

insta Tanel Kangert´22

Baskimaa velotuuri viiendal, mägisel etapil (135,7 km) selgus võitja viiemehelisest jooksikute grupist. Esikoha teenis viimasel laskumisel kukkunud, kuid seejärel ette taas järele sõitnud Ion Izagirre (Cofidis). Kokkuvõttes pälvis karjääri teise mitmepäevasõidu võidu Colombia rattur Daniel Felipe Martinez (Ineos Grenadiers).

Izagirre edestas viie mehe vahel toimunud finišis Aleksandr Vlasovi (Bora-Hansgrohe), Marc Solerit (UAE Team Emirates), Martinezi ja Jonas Vingegaardi (Jumbo-Visma).

„Ma olen üliõnnelik, sest kukkudes kartsin, et kõik on kadunud,“ ütles Baskimaa rattur Izagirre. „Siin Arrate linnas võitmine on väga hea lõpp Baskimaa velotuurile. Võita oma lähedaste ja sõprade silme all ning tunda fännide suurt tuge – ma olen tõesti väga õnnelik.“

Martinezile piisas etapi neljandast kohast, et kindlustada endale velotuuri üldvõit. Varasemalt on Colombia rattur võitnud 2020. aastal Dauphine mitmepäevasõidu. Martinezi kõrval astusid pjedestaalile Izagirre (+0.11) ja Vlasov (+0.16). Viimasele etapile liidrisärgis startinud Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team) pidi leppima neljanga kohaga, jäädes pjedestaalikohast viie sekundi kaugusele.

Tanel Kangert (Team BikeExchange – Jayco) velotuuri ei lõpetanud. Tulemuse sai kirja vaid 54 ratturit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X