Baskimaa velotuuri alustas võidukalt Roglic, Kangert 61.

Tanel Kangert (Team BikeExchange – Jayco) alustas Baskimaa velotuuri 61. kohaga. Lühikese temposõidu võitis Primož Roglic (Jumbo-Visma).

Roglici võiduajaks mõõdeti üheksa minutit ja 48 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 45,9 km/h. Belglane Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team) kaotas sloveenile viie ja prantslane Remi Cavagna (Quick-Step Alpha Vinyl Team) 16 sekundiga. Kangert kaotas Roglicile 45 sekundiga.

„Temposõit toimus äärmiselt tehnilisel rajal, kuid mul olid väga head jalad. See oli umbes kümneminutiline pingutus, seega vahed ei saanud väga suured tulla. Siiski on alati hea minna järgmistele etappidele vastu kasvõi väikese eelisega,“ ütles Roglic.

Kuueetapilisel Baskimaa velotuuri teisel päeval ootab rattureid ees 207,6 km (Leitza – Viana). Trassile jääb kolm kategooriaga tõusu.