Bardet teenis Vueltal kauaoodatud etapivõidu

E944eisXMAMV9bz

Vuelta velotuuri 14. etapil teenis kauaoodatud võidu prantslane Romain Bardet (Team DSM). Üldliidrina jätkab norralane Odd Christian Eiking (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux).

Bardet kuulus 165,7-kilomeetrisel etapil 18-mehelisse jooksikute gruppi. Finiš oli 14,7-kilomeetrise Pico Villuercase tõusu otsas, kus prantslane elimineeris kõik äraminekukatsed ning läks lõpuks oma teed. Teise koha pälvis Jesus Herrada (Cofidis; +0.44) ja kolmanda Jay Vine (Alpecin-Fenix; +0.44). Favoriitide grupp lõpetas võitjast ligi kümme minutit hiljem.

Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) sai 32. koha, kaotades võitjale 11 minuti ja 16 sekundiga, Martin Laas (Bora-Hansgrohe) lõpetas 162. positsioonil (+34.01).

„Ma olen seda võitu nii kaua oodanud,“ ütles Bardet. „See tähendab mulle väga palju. Ma olen teisi kohti saavutanud mitmel korral, täna läksin täispangale. Mägedekuningasärk on puhas boonus – fantastiline!“

Velotuuri üldliidrina jätkab Eiking. Talle järgnevad prantslane Guillaume Martin (Cofidis; +0.54) ja sloveen Primož Roglic (Jumbo-Visma; +1.36). Taaramäe on 65. (+1:29.28) ja Laas 161. positsioonil (+2:48.24).

Pühapäeval on kavas mägine 197,5-kilomeetrine etapp.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X