Balti maantee noortesarja avaetapil Dobeles pälvisid esikoha kolm Eesti ratturit

Reedel peeti Lätis Dobeles Balti maantee noortesarja esimene etapp. Meesjuunioride klassis võitis kümnekilomeetrise temposõidu Oskar Küüt, M14 klassi poistest oli parim Georg Roose ja kuni 23-aastaste naiste seas Kristel Sandra Soonik.

Oskar Küüt võitis esikoha ajaga 14.08. Teiseks ja kolmandaks tulid leedukad Jomantas Venckus (14.24) ja Aironas Gerdauskas (14.37). Martti Lenzius (14.42) sai viienda koha. Naisjuunioride seas võidutses leedulanna Skaiste Mikašauskaite ajaga 16.55. Eliise Kivistu sai 14. koha ajaga 20.18.

M16 klassis oli parim lätlane Olivers Skrapcis ajaga 15.45. Mauro Erik Saar (16.38) sai kuuenda, Meelis Anipai (16.54) kaheksanda, Mik Madison (17.16) 15. ja Andreas Vilbaste (19.53) 33. koha. N16 klassis pälvis esikoha leedulanna Orinta Kiseliunaite ajaga 18.54. Liisi Lohk sai ajaga 19.25 viienda koha.

Kuni 14-aastaste poiste seas oli Roose võiduajaks üheksa minutit ja 35 sekundit. Talle järgnesid lätlane Georgs Tjumins (17.04) ja leedulane Arnas Biriukas (17.25). Markus Aleksander Saar (18.34) sai kümnenda, Harlen Kajo (19.48) 14., Robert Selostian Heinsar (19.59) 17., Sten Erik Soiver (20.21) 20. ja Tomi Siibek (21.12) 24. koha. N16 klassis oli kõige kiirem leedulanna Monika Luitinskaite ajaga 19.25. Ühtki Eesti ratturit selles klassis ei osalenud.

M12 klassis oli võistlusmaa pikkuseks viis kilomeetrit. Esimese koha pälvis lätlane Valts Skujinš (8.55), teise Georg Salupuu (9.33) ja kolmanda Edvards Vevers (9.39). Samaealiste tüdrukute seas oli parim lätlane Lote Lange ajaga 12.16.

Kuni 23-aastaste meeste seas läks kaksikvõit Leetu. Esikoha teenis Venantas Lašinis (13.41) ja teise Mantas Januškevicius (14.12). Ainsa eestlasena selles vanuseklassis osalenud Mairon Milistver (15.39) sai 11. koha. Samaealiste naiste klassis pälvis Soonik võidu ajaga 16.35. Teine ja kolmas koht läksid Lätti. Hõbedase autasu teenis Kitija Siltumena (16.40) ja pronksise Madara Aboma (17.01).

Balti maantee noortesari jätkub laupäeval Dobeles grupisõitudega.