Balti Keti velotuurini kolm päeva: kas esile kerkib uus maailmanimi?

Võib vabalt juhtuda, et neljapäeval, 23. augustil Tallinnas startival Balti Keti velotuuril on võimalik kohata tulevasi maailmanimesid. Seda on varasemalt juhtunud mitmel korral.

Näiteks 2012. aastal, oma esimesel profihooajal võistles Balti Keti velotuuril Hollandi klubi Cycling Team De Rijke eest tollal 19-aastane Dylan Groenewegen. Ta sai kokkuvõttes 11. koha, olles etappidel korra teine ja korra kolmas. Jäi finišispurtides alla leedulasele Gediminas Bagdonasele.

Tänasel päeval on Groenewegen kolmekordne Tour de France´i etapivõitja, tõeline maailmanimi.

2014. aastal võidutses Balti Keti velotuuril 19-aastane Mathieu Van der Poel. Ta sõitis siis esimest aastat kaasa UCI kategooria maanteesõitudel, olles varasemalt spetsialiseerunud cyclo-crossile. Ta esindas toona tundmatut Belgia klubi BKCP-Powerplus.

Tänasel päeval on Van der Poel Hollandi grupisõidumeister ja Euroopa meistrivõistluste hõbe. On vaid aja küsimus, millal ta hakkab võimutsema World Touri sõitudel. Talenti on hollandlases peidus meeletult.

Samal 2014. aastal võidutses Balti Keti velotuuri Viljandi-Tallinn etapil 20-aastane sakslane Phil Bauhaus. Sõites Team Stölting värvides. Viimased kaks hooaega on ta esindanud ProTouri klubi Team Sunweb ning võidutsenud World Touri jõuproovide Criterium du Dauphine ja Abu Dhabi Tour etappidel.

Käesoleval velotuuril on Hollandist kohal profiklubi Global Cycling Team ning Saksamaalt LKT-Team Brandenburg. Võimalik, et koos mõne tulevase supertähega.

Neljapäevane proloog stardib Pirita velotreki juurest algusega kell 18.

Nii proloogist kui reedesest etapist Tallinnas ja selle ümbruses on kavas online otseülekanne Delfi TV-s. Omadele tasub rajaveerele kaasa elama tulla! Julgemad võtavad kaasa lipud või koguni maskeeruvad Borati ja Batmani kostüümidesse. Laske fantaasial lennata, otsepilt läheb üle maailma laiali!

Täpse rajalegendi leiab velotuuri kodulehelt: http://balticchaintour.com/en/

 Balti Keti velotuur 2018 etapid:

 23. august – Proloog 4,8 km (Tallinn, Pirita)

24. august – Esimene etapp 156 km (Tallinn, pidulik start Toompealt ja finiš Pirital)

25. august – Teine etapp 155 km (Läti, Valmiera – Sigulda)

26. august – Kolmas etapp 160 km (Leedu, Penevežys – Vilnius)

Jälgi meie tegemisi!

Koduleht: http://balticchaintour.com/et/

Sotsiaalmeedias: https://www.facebook.com/balticchaintour

https://www.instagram.com/balticchaintour/

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X