Balti Keti velotuuri üldvõit sekundite mängus Uus-Meremaale

ts--9288-2048x1365
Kolm päeva väldanud UCI 2.2 kategooriaga Balti Keti velotuuri üldvõidu teenis Uus-Meremaa rattur, Groupama-FDJ Continental profitiimi liige Laurence Pithie. Valgas alanud ja lõppenud 166,7 kilomeetri pikkusel kolmandal etapil sai uhke soolosõiduga esikoha norralane Oskar Myrestol Johansson.
 
Mitmepäevasõidu viimasel päeval, mille eel 27 paremat mahtusid 13 sekundi sisse, oli oodata sekundite heitlust. Iga preemiasekund, mida jagati nii vahefinišites kui ka lõpufinišis oli arvel ja võis saada määravaks.
 
Esimeses vahefinišis, etapi 29. kilomeetril Strencis suutis virtuaalseks liidriks tõusta Eesti koondise esinumber Karl Patrick Lauk. Vahefiniši võit tagas talle kolm preemiasekundit ja möödumise liidrisärgis etappi alustanud Laurence Pithiest.
 
Enne teist vahefinišit, 91. kilomeetril pääses ette kolmeliikmeline jooksikute grupp, kuhu kuulusid poolakas Norbert Banaszek (Mazowsze Serce Polski), tšehh Petr Fiala (Topforex Investments ProCycling) ja norralane Oskar Myrestol Johansson (Uno-X Dare Continental). Kolmik jäi ette püsima umbes 30 kilomeetriks, võttes boonused kahest vahefinišist, nii Mazsalacas kui Rujienas.
Seejärel kolmik lagunes, sest Banaszek ja Fiala arvasid, et pea minutiline edu peagrupi ees pole piisav, et võiduka lõpuni minna. Targem on peagruppi tagasi vajuda. Ent 19-aastane norralane arvas teisiti ja läks 50 kilomeetrit enne lõppu täispangale, võttes ette julge soolosõidu – kas kõik või mitte midagi.
 
Vahe peagrupiga kasvas ligi kolmele minutile ja kui taga ärgati oli juba liiga hilja. Johansson pidaski lõpuni vastu ning edestas lähimaid konkurente finišis 46 sekundiga.
 
Peagrupi finiši lahendas enda kasuks Pithie, kes viimasesse kurvi sööstis teisena Norman Vahtra järel, ent suutis lõpumeetritel Eesti koondise liikmest mööduda.
 
Hämmastavat stabiilsust näidanud 19-aastane uusmeremaalane oli kõigil kolmel etapil teine, millest piisas üldvõiduks. Tema edu Karl Patrick Laugu ees oli viis ja Antti-Jussi Juntuneni (Ampler Development Team) ees 14 sekundit.
 
Pithie oli ühtlasi parim noorrattur ja parim finišipunktide arvestuses. Aktiivseima ratturi arvestuses kerkis esimeseks Norbert Banaszek.
Tiimide arvestuses võidutses Uno-X Dare Continental, teisele kohale tuli Groupama-FDJ ja kolmandaks Eesti  Ampler Development Team, Eesti koondise tiim jäi kaheksandale kohale.
Baltic Chain Tour 2021
Baltic Chain Tour 2021 üldvõitjate poodium I. koht Laurence Pithie (Groupama-FDJ Continental) II.koht Antti-Jussi Juntunen (Ampler Development Team) III. koht Karl Patrick Lauk (Eesti koondis)
Baltic Chain Tour 2021
Baltic Chain Tour 2021 tiimide arvestuses võidutses Uno-X Dare Continental

▪️ Eesti Jalgratturite Liit tänab Eesti maanteeratturite koondise sponsoreid Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS toetuse eest! 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X