Balti keti velotuuri proloogil võidutses Gert Jõeäär

Neljapäeval Balti keti velotuuri avanud 4,7 kilomeetri pikkusel proloogil teenis esikoha Gert Jõeäär.

Jõeäär võitis pea viie kilomeetri pikkuse temposõidu ajaga 5.51,185. Teiseks jäänud leedukas Ramunas Navardauskas kaotas Eesti ratturile kahe ja poole sekundiga. Kolmanda koha teeninud Läti ratturi Andzs Flaksi ajaks kujunes 5.59,562.

Balti keti velotuur jätkub reedel 152,3 kilomeetri pikkuse etapiga. Grupisõit leiab aset trassil Tallinn – Ravila – Tallinn. Pidulik start antakse kell 11 Toompealt ja finiš on orienteeruvalt kell 14.30 Pirital, velotreki lähistel, Rummu teel.