Balti keti velotuuri korraldaja: osalevate tiimide arv kahanes 11 peale

Eestis valitsevate ohutusnõuete tõttu on Balti keti velotuuril osalevate tiimide arv kahanenud 22-lt 11-le, võistlejaid on stardis algsest poole vähem ehk 75. Eesti koondis siiski kõrvale ei jää.

“Nii julm see selle aasta korraldamine ongi. Viimane reha toimus eelmisel reedel, kui kukkusid ära Poola, Hollandi ja Belgia tiimid,” rääkis Balti keti velotuuri peakorraldaja Allar Tõnissaar intervjuus ERR-ile.

Lisaks Eesti koondisele stardivad velotuuril Saksamaa, Leedu ja Läti koondised. Nende kõrval veel Saksamaa meeskond SKS Sauerland NRW, Leedu meeskond Memel Cycling Team, Norra meeskond RegionTeVeBu-CK Torp, Läti meeskonnad Evelo Team ja Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree ning Eesti meeskonnad Peloton ja Tartu2024/BalticChainCycling.com.

“Eesti riigis on seaduses auk. Mujal on see praegu lahendatud. UCI-l on väga ranged reeglid ehk mehed on mitmeid kordi testitud, sest nende nõue on, et nad testiksid end 72h enne riiki jõudmist ja kõik on sellele nõudele vastavalt käitunud,” jätkas Tõnissaar kirjeldamist, miks paljud meeskonnad viimasel hetkel alt hüppasid. Teistes riikides ei pea ratturid kaks nädalat eneseisolatsioonis veetma. “Lätist, Leedust ja Poolast lubatakse kõik sportlased üritustele peale, meie enda Eesti poisid sama UCI reegliga ei saa.”

“Need poisid on tegelikult ju töötegijad, nemad peaksid olema ka võrdselt koheldud näiteks rekkajuhtidega või kellega iganes, kes peavad töö tõttu reisima. Seda enam, et neil on ranged reeglid ja neid on järgitud,” lisas Tõnissaar, kes arvas, et tänu väiksemale koosseisule tuleb tänavune Balti keti velotuur põnevam.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X