Balti Keti velotuur lõppes Eesti koondise triumfiga

bct22fourthstagewinner1

Neli päeva väldanud Balti Keti velotuuri viimane etapp trassil Kuremaa – Tallinn (200 km) lõppes Martin Laasi võiduga. Üldarvestuses kindlustas Eesti koondis koguni kaksikvõidu, tänu boonussekunditele tõusis Rait Ärmi järel teiseks Laas.

Velotuuri pikim etapp kulges enamjaolt allatuult. Kiirused kruviti kohe kõrgele ning keskmiseks kiiruseks saadi lõpuks 46,5 km/h. Pikka aega sõitis ees kuueliikmeline jooksikute grupp, kuhu eestlastest kuulus klubi Peloton rattur Ken Post. Nimekaimaks jooksikuks Saksamaa koondise liige Domenic Weinstein, kes tulnud kahel korral trekisõidu maailmameistrivõistlustel hõbedale 4 km individuaalses jälituses. Seda 2016. ja 2019. aastal, finaalsõitudega praeguse Ineos-Grenadiers supertähe Filippo Ganna vastu.

Velotuuri seisu ja sõidu iseloomu arvestades võis eeldada, et jooksikud finišini vastu ei pea ja nii ka läks. Küll olid nad ees kuni Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringideni, noppides esikohad kõigis kolmes vahefinišis. Emumäel ja Raasikul võidutses soomlane Jesper Lindahl amatöörklubist CCN Factory Racing Georgia ja Tallinnas rootslane Edvin Lovidius (Svealand Cycling).

Umbes 10 km enne lõppu saadi viimase eesolijana kätte Lovidius ning oli selge, et tuleb grupifiniš. Siim Kiskonen, Mihkel Räim ja Norman Vahtra tegid Eesti koondise esisprinterile Martin Laasile viimaseks kurviks ideaalse eeltöö ja võitjas kahtlust polnud. Laasile teine etapivõit kolme päeva jooksul. Teisena ületas joone sakslane Henri Uhlig (Alpecin-Deceuninck Development Team) ja kolmandana hollandlane Lars Rouffaer (Allinq Continental).

Kolm päeva liidrisärgis sõitnud Rait Ärm sai aga esmakordselt tähistada rahvusvahelise jalgratturite liidu (UCI) kalendrisse kuuluva velotuuri üldvõitu, edestas etapivõiduga kümme boonussekundit teeninud Laasi vaid ühe sekundiga. Kolmas oli seitsmesekundilise kaotusega sakslane Mika Heming (ATT Investments).

Ärm oli ühtlasi parim noor ehk U23 vanuseklassi rattur, Laas võttis endale stabiilseima särgi ning slovakk Matuš Štoček (ATT Investments) vahefinišite punktiarvestuse särgi. Meeskondlikult oli parim Eesti koondis. Velotuuri lõpetas 88 ratturit.

Tulemused siin
Fotod Taavi Sepp
BCT 2022 – Teams presentation siin
BCT 2022 – Stage 1/ 18.08.2022 – Panevežys/Panevežys siin
BCT 2022 – Stage 2/ 19.08.2022 – Jelgava/Sigulda siin
BCT 2022 – Stage 3/ 20.08.2022 – Tartu/Antsla/Valga siin
BCT 2022 – Stage 4/ 21.08.2022 – Kuremaa/Tallinn siin

BCT 2022 – Teams presentation, author: Taavi Sepp. Vasakult: Norman Vahtra, Gleb Karpenko, Siim Kiskonen, Rait Ärm, Martin Laas, Mihkel Räim.

Loe veel:
22.08 Eestlaste pidu katkes, etapivõit Uno-X järelkasvutiimile
22.08 Kukkumise tõttu peatatud Balti Keti velotuuri etapi võitis Martin Laas
19.08 Balti Keti velotuuril haaras liidrisärgi Eesti koondis
16.08 Balti Keti velotuur jõuab nädalavahetuse Eestisse
11.08 AJARATAS: Balti velotuuri esimesest otseülekandest möödub 60 aastat

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X