Balti keti velotuur jääb tänavu ära: väikeriigid, õppige koostööd tegema!

527992h773ft63

Sellel aastal üheksandat korda toimuma pidanud Balti keti velotuur jääb lõunanaabrite rahaliste probleemide tõttu ära. Eesti korraldaja Allar Tõnissaar paneb väikeriikidele südamele koostöö tähtsust.

Järjekorras üheksas velotuur oleks pidanud toimuma selle aasta augustis ja ühtlasi tähistama 30 aasta möödumist võistlusele nime andnud Balti keti meeleavaldusest. “Kõige suurem põhjus on see, et me ei ole ilmselt suutnud kolme Balti riigi koostöös riiklikku finantseerimist ühtsustada,” rääkis velotuuri Eesti korraldaja Allar Tõnissaar intervjuus ERR-ile.

“Eestis on välja töötatud mudel, kus finantseerimise info on käes juba jaanuarikuuks. Meie lõunapoolsetel naabritel see nii ei ole. Näiteks lätlased said oma finantseerimisest teada umbes pool kuud tagasi, leedukad pidid tegelikult selle teada saama alles täna [kolmapäeval]. Vaatamata sellele ütlesid leedukad, et nemad on paadis.”

“Ajaline piirang oli see, et pidime tiimidele teada andma vähemalt kuu enne starti, sest vastasel korral oleks meid ähvardanud teatud rahalised kohustused. Tegelikult arvasime, et ootame Leedu taga, aga siis tuli välja, et asi on Lätis,” selgitas Tõnissaar.

“See üritus kannab ambitsioonikat nime, aga me ei mõelnud seda välja seepärast, et raha välja pressida,” tõdes Tõnissaar. “Sel hetkel tundus see kõige rohkem kopeerivat Balti ketti: me teeme koostööd, tahame seda ühiselt arendada. Seda poleks ükski riik saanud üksi teha, selleks pidid kõik panustama. Selliseid kultuuri- või spordiprojekte pole tegelikult ju välja mõeldud, mis Balti ketti kopeeriks, et seda noorema generatsiooni mällu tagasi tuua.”

“Kõige märgilisem ongi see, et 30. aastapäev,” on Tõnissaar velotuuri ärajäämises pettunud. “Võib-olla midagi sellist ongi korraks vaja, et mõistus tagasi pähe tuleks. See ei ole ainult spordiidee; väikesed riigid, õppige omavahel koostööd tegema. See on minu sõnum. Vaadake ringi, kui me ei õpi koostööd tegema, ei ole meil pääsu.”

Eelmise aasta augustis toimunud kaheksanda Balti keti velotuuri võitis lätlane Emils Liepinš. Parima eestlasena teenis Gert Jõeäär kolmanda koha.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X