Austraallane sõitis Festive 500 väljakutse ühe päevaga kohalikul velodroomil

Screenshot 2022-12-29 at 15.24.00 1

Jõuludest kuni detsembrikuu viimase päevani sõidavad mitmed ratturid üle maailma vähemalt 500 kilomeetrit, et linnuke kirja saada Rapha Festive 500 nime kandval väljakutsel. Kuigi distantsi läbimiseks on aega kaheksa päeva, said esimesed soorituse tehtud juba avaõhtuks. 

Esimesena sõitis 500 kilomeetrit ära Brian Stinson, kes läbis maagilise distantsi Austraalias Queensland Gold Coasti piirkonnas asuval velodroomil. Treki ovaal oli 356 meetrit pikk ehk Stinson sõitis kokku 1369 ringi. Osavamad arvutajad märkavad, et midagi siin nüüd ei klapi, kuid kuna Stinson sõitis mitu ringi üle musta joone, siis tähendas see automaatselt ka veidi pikemat ringi ja ühtlasi mõnevõrra vähemate ringide arvu.

Stinsonil kulus 500 kilomeetri läbimiseks 18 tundi ja 40 minutit, sellest puhast sõiduaega oli 15 tundi ja 23 minutit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 32,5 km/h.

Rapha Festive 500 traditsioon sai alguse 2009. aastal, kui brändi peadisainer Graeme Raeburn püstitas endale väljakutseks sõita jõuludest uue aastani 1000 kilomeetrit. Järgmisel aastal, kui üritus avalikult välja kuulutati, lühendati distantsi poole võrra ning väljakutsest võttis osa 84 sõitjat. Nüüdseks on osalejate arv kasvanud kümnete tuhandeteni. Teiste seas võtavad väljakutsest osa ka mitmed Eesti ratturid.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X