Austraalia rattur võitis Girol karjääri esimese suurtuuri etapi

Kolmapäeval sõidetud Itaalia velotuuri 203-kilomeetrise mägise 17. etapi (Bassano del Grappa – Madonna di Campiglio) võitis austraallane Ben O’Connor (NTT Pro Cycling; 5:50.59).

24-aastane Austraalia rattur lõpetas etapi uhkes üksilduses, edestades teiseks tulnud austerlast Hermann Pernsteinerit (Bahrain-McLaren) 31 sekundiga. Kolmanda koha saanud belglane Thomas De Gendt (Lotto Soudal) kaotas võitjale minuti ja kümne sekundiga.

Velotuuri üldliidrina jätkab endiselt portugallane Joao Almeida (Deceuninck-Quick Step), kes edestab teist kohta hoidvat hollandlast Wilco Keldermani (Team Sunweb) 17 sekundiga. Kolmandal kohal jätkab austraallanne Jai Hindley (Team Sunweb; +2.58).

Tanel Kangert (EF Pro Cycling) sai kolmapäevasel etapil 64. koha, kaotades võitjale 18 minuti ja 44 sekundiga. Eesti rattur langes üldarvestuses kolm kohta ning asub nüüd 33. positsioonil.

Giro d’Italial jääb sõita veel neli etappi. Homme läbivad ratturid 207-kilomeetrise distantsi Pinzolost Laghi di Cancanosse.

Allikas: sport.err.ee