Aus Prantsusmaal sõidetavast velotuurist: kiired etapid, palju üritatakse eest saada, aga ei lasta

IMG_7163

Prantsusmaal jätkuval Tour du Loir et Cher velotuuri (UCI 2.2) teisel etapil (183,9 km) sai Aaron Aus (Voltas – Tartu 2024 by CCN) suures grupifinišis 31. koha.

Kolmikvõidu pälvisid Belgia ratturid Simon Dehairs (Alpecin – Deceuninck Development Team; 4:03.16), Steffen de Schuyteneer (Lotto Dstny Development Team) ja Lorenz van de Wynkele (Lotto Dstny Development Team).

Alekss Krasts sai 42., Kristian Klevgard 48., Romet Pajur (Team Lotto Kern-Haus PSD Bank) 52., Siim Kiskonen 96., Lauri Tamm 127. ja Žygimantas Matuzevicius 129. koha.

„Kiired etapid on olnud. Väga palju üritatakse sõidu vältel eest ära sõita, aga ei lasta ja seega pole ise ka esimestel päevadel üritanud. Pigem tahan jalga säästa viimaseks etapiks, kus rada on mulle sobilik. Üleüldse on siin etapid pikad ja väsitavad, seega tiksun grupis ja lähen finišiks ette,“ rääkis Aus võistluse järel. „Ma pole olnud finišis võimeline head kohta saama enda oskamatuse tõttu ning lisaks kukkumiste tõttu, millest olen mõlemal päeval väga napilt pääsenud. Järgmistel etappidel üritan finišis teise lahenduskäigu leida ja ehk tuleb ka isu proovida eest ära sõita.“

Üldarvestuses jätkab Aus 28., Pajur 29., Krasts 33., Kiskonen 86., Klevgard 95., Tamm 120. ja Matuzevicius 121. positsioonil. Velotuuri üldliidrina läheb kolmandale, 199-kilomeetrisele etapile vastu Van de Wynkele.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X