Ats Uulimaa võitis Martinique’i saarel kahepäevase velotuuri

Ats Uulimaa

Martinique’i saarel peetud kahepäevasel velotuuril GP Energizer pälvis Ats Uulimaa (Team Credit Mutuel-Garage Premier Fewoss) üldarvestuses esikoha. 

Laupäeval peetud 15 kilomeetri pikkuses eraldistardist sõidus teenis Uulimaa neljanda koha, kaotades parimale seitsme sekundiga. Pühapäeval sõidetud grupisõidus finišeeris eestlane teisena, mis oli piisav üldvõidu tagamiseks.

“Peale laupäevast eraldistarti teadsin, et mul on võimalus üldvõidu peale sõita,” avaldas Uulimaa võistluse järel. “Läksime starti plaaniga alguses passivsemalt sõita, et sõidu lõppfaasis vajalikud lükked teha. Algselt sai minema üsnagi ohtlik minek ning sellele lisandus veel teinegi kuni ette kogunes 11-liikmeline jooksikute grupp. Umbes poole sõidu peal tegime mõned tugevamad lükked ning moodustasime neljaliikmelise pundi, millega töö sujus. Seejärel uskusin, et suudame ette järgi sõita.”

“Hoidsime ühtlast rütmi ja jõudsime esimestele järele 26 km enne lõppu,” jätkas Uulimaa. “Olin grupis umbes ühe kilomeetri ning seejärel kasutasin võimalust, et järgmise rünnakuga kaasa minna. Saime viiekesi väikese vahega eest ära ja edu grupi ees kasvas. Viimase 20 km sees sain kinnitust, et ilmselt jäämegi ette ja võitja selgub esimese viie seast. Viimase kilomeetri sees tegin veel ühe äraminekukatse ja sellele suutis vastata vaid viimased 13 km tuules olnud Owan Nubul. Ületasin joone teisel kohal ning sellest piisas, et pälvida üldvõit.”

Lisaks Uulimaale oli stardis teinegi eestlane Mairon Milistver (Club Cycliste Vauclinois), kes lõpetas velotuuri teise etapi viiendal kohal.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X