Astanast minema saadetud Lopez võitis San Juani velotuuri

Miguel Angel Lopez

Argentinas lõppenud San Juani velotuuril (UCI 2.Pro) näitas 28-aastane Colombia rattur Miguel Angel Lopez (Medellin-EPM), et ta ei ole kaugeltki rattaspordiga lõpparvet teinud, kui pälvis kokkuvõttes esimese koha.

Mäletatavasti lõpetas Astana-Qazaqstan Lopeziga lepingu detsembri lõpus, kuna teda seostatakse rahapesu ja keelatud aineid omavate inimestega. Colombialane ise eitab oma seotust ning sõlmis uue lepingu Medellin-EPM meeskonnaga. San Juani velotuuril näitas Lopez esmalt võimu viiendal etapil, kerkides esikohaga liidripositsioonile, mida ta suutis viimasel kahel päeval hoida. Üldarvestuses sai teise koha Filippo Ganna (Ineos Grenadiers; +0.30) ja kolmanda koha Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe; +0.44).

Viimasel, seitsmendal etapil võidutses teist päeva järjest Sam Welsford (Team DSM), edestades grupifinišis Fabio Jakobseni (Soudal – Quick Step) ja Giacomo Nizzolot (Israel – Premier Tech). Seejuures sai Jakobsen lõpuspurti tehes näkku löögi pealtvaataja käes olnud mobiiltelefonilt, suutes siiski tõsisemat õnnetust vältida ja püsti jääda.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X