Astanale tuli minu soov meeskonda vahetada üllatusena

Profirattur Tanel Kangert tunnistab, et klubivahetuse uueks hooajaks tingis soov keskkonnavahetuse järele. Itaalia ja Prantsusmaa taustaga meeskonnad on nähtud, ameeriklaste Cannondale on midagi hoopis muud.

“Kuna olen Itaalia ja Prantsusmaa meeskonda seestpoolt näinud, siis mõtlesin, et need välistaks kohe. Kuigi siiani on kõik väga hea olnud ja tunnen ennast hästi Astanas. Kuid mulle tundus, et vaja on natuke mugavustsoonist välja tulla,” rääkis Kangert ERR-ile. “Kardinaalne muutus minna Ameerika tiimi tundus õige: punt on lahe, mulle meeldib kuidas tiimina sõidetakse võidusõitudel. Sel aastal pole neil kõige paremini läinud. See selleks, mul lihtsam silma paista.”

Kangerti sõnul loodab klubi temast võitja kasvatada ja pakuvad talle ehk rohkem võimalust iseendale sõita, aga suurtuuridel jääb ta meeskonna käsutusse “Uran on igal juhul selline mees, kelle jaoks saab mul olema hea meel sõita,” lisas Kangert.

Astanale tuli Kangerti klubivahetussoov üllatusena. “Eks mul oli pakkumine Astanast ka laual ja see oli seal esimesena enne, kui hakkasin üldse mujalt maad kuulama,” ütles Kangert. “Nii palju, kui rääkisin nendega, siis nad mõistavad minu käiku ja sportlase tee on nii lühike, et kümme aastat ma ei oleks tahtnud samas klubis jätkata. Neid variante klubi vahetada väga palju enam ei olnud. Viimane kolmandik karjäärist on käsil ja kui mitte praegu, siis millal veel?”

Peale Tour de France’i on Kangert käinud ühelt võidusõidult teisele. “Seda on natukene liiga palju ja eks ma ise tahtsin ka liiga suurt ampsu peale Touri,” mõtiskles Kangert. “Ma ei lasknud kehal puhata. Tegin kaks puhkepäeva ja sõitsin iga päev kuni võidusõitudeni. Nüüd tegin kolm võidusõitu järjest, kaks neist olid tuurid ja ma olen praegu täiesti tühi. Ma ei tea, kuidas ma kahe ja poole nädala pärast ennast uuesti leian, et meeskonnasõidus tiimi jaoks vajalik olla.”

Kangerti sõnul on maailmameistrivõistlused hooaja üks tähtsündmusi. Sobivaid sõite temale oleks kindlasti veel, aga lõplikku kalendrit ei ole Astana veel eestlasele paika pannud. “Loodan, et päris oktoobri lõpuni ei solguta mind. Aasia sõidud jätaks hea meelega vahele. Arvestades, et alustasin oma hooaja ettevalmistust tükk aega varem kui tavaliselt, 1. oktoobrist tänaseni on hooaeg tehtud ja hetkel on kilomeetreid koos rohkem kui ei kunagi varem,” ütles Kangert.

Ameerika meeskonda mineku põhjuseks toob Kangert välja huvi näha, kuidas teised meeskonnad võisltusteks valmistuvad. “Juba silmaringi huvides ja enesearenguks peab midagi muud proovima. Kui kasutada sama mudelit aastast aastasse, siis see tõenäoliselt enam spordis ei toimi. Uus kalender, uus treeningmetoodika, uued treenerid, uus meeskonnavaim ja võidusõidud. Väga põnev saab minu jaoks seal olema,” lisas Kangert. “Oma tiimis olen näinud, et 31-aastaselt võid rattaspordis rahumeeli areneda ja kunagi ei ole hilja. Üks motivaator on olla paremas vormis juba kevadel. Tavaliselt enne aprilli lõppu või maid ei ole ma ennast liikuma saanud, aga äkki ameeriklased suudavad mind sellel teel aidata.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X