Astana rattur võib fänni löömise eest karistada saada

646184heb79t63

Itaalia ajalehe Corriere dello Sport andmedel vaatab Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) üle Astana ratturi Miguel Angel Lopezi juhtumi, kus Columbia rattur Itaalia velotuuri tähtsaimal etapil võidu poole kihutades fänni lõi ning mille eest korraldajad talle karistust ei määranud.

Vahejuhtum jäädvustati ka telepildis, kus oli näha, kuidas Lopez fänni korduvalt lõi selle eest, et mees teda raja ääres ergutades oli otsa põrganud teisele fännile ning talle seejärel otsa komistas. UCI reeglite järgi võib rattur fänni löömise eest saada 500-2000 Šveitsi frangi suuruse rahatrahvi, kaotada 10-100 UCI punkti. Halvimal juhul tühistatakse Lopezi tulemus.

Itaalia velotuuri korraldajad karistust Astana ratturile ei määranud ning nad on käinud selle eest UCI-le aru andmas. Astana boss Giuseppe Martinelli kiitis oma klubi sõitja tegevust aga takka ning soovitanuks Lopezil fänni isegi rohkem karistada. “Ma arvan, et tema reageering oli normaalne. Ta oli kihutamas etapivõidu poole. Mul on ainult kahju, et ta fänni rohkem ei löönud, ta vääris seda,” ütles Martinelli. Hiljem täpsustas Astana boss ennast ning väitis, et Lopezi käitumine oli vale, aga ainult sel põhjusel, et ta raiskas väärtuslikku aega.

“Ta oleks pidanud kohe ratta selga tagasi hüppama ja oleks võib-olla ikkagi etapi võitnud,” jätkas ta. “Selle asemel hakkas ta mehega vaidlema ja kaotas veel 30 sekundit. See oli viga. Selge on see, et rattureid tuleks pealtvaatajate eest paremini kaitsta. Kuidas? Ma ei tea, aga midagi peab tegema.”

Lopez ise aga vabandas oma käitumise eest: “Vabandan oma emotsioonide pärast, aga võistluse sellises faasis oli neid raske kontrollida. Oli halb olukord ja mul on kahju, et ratturite turvalisus on võistlustel nii kehvasti tagatud. Kahju, et ma kaotasin oma võimaluse võitmiseks selle intsidendi pärast, aga veel rohkem on kahju, et see ei ole esmakordne. Selliseid asju juhtub kogu aeg. Ma tahaks, et pealtvaatajad suhtuksid ratturitesse lugupidavamalt.”

Lopez lõpetas Itaalia velotuuri kokkuvõttes 7. kohal ning võitis parima noorratturi arvestuses esikoha.

Allikas:sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X