Astana mees saavutas etapivõidu, Kangert favoriitide kannul

Prantsusmaa velotuuri 14. etapi (Saint-Paul-Trois-Chateaux – Mende; 188 km) võitis hispaanlane Omar Fraile (Astana; 4:41.57), kes edestas kuue sekundiga prantslast Julian Alaphilippe’i (Quick-Step Floors) ja belglast Jasper Stuyvenit (Trek-Segafredo).

Tänase etapi esimene pool kulges suhteliselt tasasel pinnal, aga seejärel pidid ratturid ületama teiste seas kaks teise ja ühe kolmanda kategooria tõusu. Sõidu kestel eraldus enam kui 30-liikmeline grupp, kuhu üldarvestuses kõrge koha noolijaid ei kuulunud.

Lõpuks suutis sellest seltskonnast kõige pikema kõrre tõmmata Tanel Kangerti meeskonnakaaslane Fraile, kellele see oli karjääri esimeseks etapivõiduks Tour de France’il. Korra on ta võidutsenud Girol ja kahel korral võitnud ka Vuelta mägedekuninga särgi.

Üldarvestuse paremad saabusid peaaegu koos enam kui 18 minutit pärast võitjat. Üldliidrina jätkab Geraint Thomas (Sky), kellele järgnevad Chris Froome (Sky; +1.39), Tom Dumoulin (Sunweb; +1.50) ja Priomz Roglic (LottoNL-Jumbo; +2.38).

Kangert saabus finišisse võitjast 19 minutit ja neli sekundit hiljem. Protokolli kanti talle 45. koht. Kokkuvõttes jätkab eestlane 18. positsioonil (+21.36).

Homme sõidetakse velotuuri 15. etapp, kus ratturid peavad 181-kilomeetrisel teekonnal ületama kõigepealt kolmanda, siis teise ja ca 40 km enne lõppu ka esimese kategooria tõusu. Seejärel ootab ees allamäge sõit.

Allikas: sport.err.ee

Impression
X