Astana mänedžer: Kangert tahtis proovida midagi uut ja see on täiesti normaalne

Astana jalgrattameeskonna mänedžer Dmitri Fofonov tänas Tanel Kangertit kaheksa aasta pikkuse koostöö eest.

Kangert teatas sel hooajal, et jätkab karjääri USA profitiimis Team EF Education First-Drapac. Täna avaldas Astana pressiteate, kus tänas kogu meeskonda hooaja eest.

Kangerti kohta toodi välja tema saavutused Astana päevilt – 2016. aasta Abu Dhabi Touri võit, etapivõit 2012. aasta Šveitsi velotuuril, kaks etapivõitu 2016. aasta Giro del Trentinol.

Kolmel korral aitas Kangert meeskonna liidri suurtuuri võidule – 2013. ja 2016. aastal Giro d’italial ning 2014. aastal Tour de France’il.

«Tanel on suur sportlane ja suurepärane mägironija, kes veetis kaheksa imelist hooaega Astanas. Ta aitas meeskonna mitme suurtuuri võiduni. Nüüd oli tal aeg meeskonda vahetada ning karjääris uus lehekülg pöörata. Ta tahtis proovida midagi uut ja seda uues tiimis,» rääkis Fofonov.

«See on täiesti normaalne. Me austame Taneli otsust ning soovime talle tema karjääris edu. Tänan teda kõikide nende aastate eest,» jätkas Fofonov.

Peale Kangerti lahkub Astanast tänavuse hooaja järel veel üheksa ratturit – Michael Valgren, Oscar Gatto, Jesper Hansen, Moreno Moser, Sergei Tšernetski, Andri Grivko, Truls Korsaeth, Riccardo Minali and Ruslan Tleubajev.

Kangert pakatab põnevusest

Aasta parimaks meesratturiks valitud Tanel Kangerti sõnul tegi ta keskpärase hooaja ilma silmapaistvate tulemusteta. Samas pidas tema tervis karjääri pikima hooaja ilusti vastu ning see annab lootust järgmisteks aastateks.

Kaheksandat ja viimast hooaega Astana eest sõitnud Kangerti hooaeg kestis 13,5 kuud ehk kolm kuud kauem kui tavapäraselt. Kõige rohkem sai eestlane puhata kolm päeva järjest, kilomeetreid jalgratta seljas kogunes aga rekordiliselt 37 000. «See võis olla põhjus, miks ma polnud tänavu vormis. Maht oli suur ja teravus puudus,» ütles Kangert.

Positiivselt poolelt tegi eestlasele rõõmu tema tervis. Eelmise aasta Giro d’Italia kukkumisest on ta nüüd täielikult taastunud, nii füüsiliselt kui ka vaimselt.

«Põlved valutama ei hakanud ning viimane metalltükk võeti ka käest ära. Vaimne pool läks samuti hooaja jooksul paremaks. Järgmine aasta peaks see olema tipp-topp,» sõnas Kangert.

Alates uue aasta esimesest päevast kuulub 31-aastane eestlane USA profitiimi Team EF Education First-Drapac. «Üle aastate on põnevus sees, mis nüüd saama hakkab. Varem ei olnud kõik mitte igav, vaid harjumuspärane,» ütles uut väljakutset ootav Kangert.

Allikas: sport.postimees.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X