Astana: Kangert jätab Giro pooleli; Kangert: päris tõele see ei vasta

Astana profimeeskond kinnitas neljapäeval, et terviseprobleemiga hädas Tanel Kangert jätab Giro d’Italia pooleli. Kangerti enda sõnul teeb ta kaasa vähemalt tänase etapi.

“Viimastel päevadel on Tanel näinud ränka vaeva, et sadulas püsida ja meeskonda aidata,” kirjutas meeskond oma kodulehel. “Ta ei saanud normaalselt toituda. Lootsime, et tema olukord paraneb, kuid seda pole juhtunud. Täna läheb Kangert koju ning usaldab end spetsialisti hoolde.”

“Päris tõele see ei vasta, ma täna ikkagi veel stardin,” sõnas Kangert aga Postimehele. “See oli eileõhtune info. Praegu on enesetunne natukene juba paranenud. Vaatan, kuidas sõidu ajal enesetunne võrreldes eilsega on ning siis teen edasised otsused.”

“Tagantjärele tundub, et ilmselt oli tegu toidumürgitusega,” rääkis eestlane esmaspäeval ERR-ile. “Ilma ühegi ampsuta pidin kuus tundi ratta seljas istuma ja võistlema. Kahju, et hea koht ja mitte liiga suur kaotus kaduma läks. Kokkuvõte on nüüd igal juhul minu jaoks siin tehtud.”

Enne neljapäevast etappi kaotab Kangert liidrile Simon Yatesile üle poole tunni ning on 39. kohal.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X