Ärm vedas Belgias meeskonnakaaslase võidule ja sai ise 12. koha

Belgias jätkuval kuni 23-aastaste ratturite velotuuri Le Triptyque des Monts et Chateaux (UCI 2.2) teisel etapil (169,9 km) vedas Rait Ärm (Equipe continentale Groupama-FDJ) meeskonnakaaslase Jenseni Plowrigthi võidule ning lõpetas ise 12. positsioonil.

„Panime meeskonnaga küljetuules gaasi põhja ja enne finišit meid enam ei nähtud. Eest sõitis ära 13 ratturit, kellest kuus olid meie tiimi omad. Lõpus olin viimane lahtivedaja. Ideaalne päev,“ kirjutas Ärm sotsiaalmeedias.

Austraalase Plowrighti järel sai teise koha Samuel Watson, kindlustades Groupama-FDJ järelkasvumeeskonnale kaksikvõidu. Kolmandana finišeeris norralane Stian Fredheim (Uno-X Dare Development Team). Tiimi jaoks suurepärast tööd teinud Ärm kaotas võitjale üheksa sekundiga.

Pühapäeva hommikul sõidetud 14,2-kilomeetrisel temposõidul oli kiireim itaallane Lorenzo Milesi (Development Team DSM) ajaga 17.30. Belglane Alec Segaert (Lotto-Soudal U23) kaotas talle kahe ja norralane Per Strand Hagnes (Jumbo-Visma Development Team) 17 sekundiga. 44,3 km/h keskmist sõitnud Ärm jäi võitjale alla ühe minuti ja 44 sekundiga ning sai 49. koha.

Enne viimast etappi jätkab liidripositsioonil Ärmi meeskonnakaaslane Enzo Paleni. Pühapäeva õhtul on kavas 95,7-kilomeetrine finaaletapp.