Ärm teenis rahvuste karikalt Eestile punktilisa

Esmaspäeval ja teisipäeval võistles Eesti U23 maanteeratturite koondis Prantsusmaal rahvuste karika etapil L’Etoile d’Or. Parima eestlasena pälvis Rait Ärm kokkuvõttes 16. koha, mis andis Eestile viis rahvuste karika punkti.

Eesti koondisel koosseisus Ärm, Joonas Kurits, Gleb Karpenko, Artjom Mirzojev, Joosep Sankmann ja Henri Treimuth õnnetus hästi avaetapina peetud temposõit, kuid kahes grupisõidus neid õnn ei soosinud. Esmaspäeva õhtul peetud 142-kilomeetrisel võistlusel takerdus koondise esiprinter Ärm kukkumise taha ning pälvis 42. koha ning teisipäeval toimunud 182-kilomeetrisel sõidul tuli eestlasel jalg pedaalist välja, mis andis 34. koha. Kastanid tõi mõlemal päeval tulest välja Mirzojev, kes lõpetas grupisõitudel vastavalt 20. ja 17. kohal.

Kahe päeva kokkuvõttes võidutses poolakas Filip Maciejuk, teise koha sai prantslane Kevin Vauquelin (+0.06) ja kolmanda itaallane Filippo Baroncini (+0.06). 16. koha pälvinud Ärm kaotas võitjale 37 sekundiga. Mirzojev (+0.48) lõpetas 23., Karpenko (+0.49) 24. ja Sankmann (+21.13) 90. kohal. Kurits ja Treimuth tulemust kirja ei saanud. Meeskonnaarvestuses oli Eesti viies.

Rahvuste karika edetabelis hoiab Eesti 17. kohta. Esikolmikusse kuuluvad Itaalia, Holland ja Saksamaa.

Eesti Jalgratturite Liit tänab head toetajat Graanul Invest AS, kes on 2021. aastal Eesti U23 maanteeratturite koondise peasponsor.