Ärm teenis Prantsusmaal 11. koha, aidates meeskonnakaaslase teiseks

Prantsusmaal alanud mitmepäevasõidu Tour d’Eure-et-Loir (UCI 2.2) avaetapil (Chateaudun – Luisant; 161,2 km) teenis Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) 11. koha. Seejuures finišeeris tema tiimikaaslane teisel positsioonil.

Ärm kuulus võidusõidul jooksikute gruppi, kust näitas lõpus parimat jalga prantslane Noa Isidore (CIC U Nantes Atlantique; 3:37.01). Teise koha teenis tema kaasmaalane Valentin Tabellion ja kolmanda belglane Jasper Dejaegher (Circus – ReUz – Technord). Aktiivselt võistelnud Ärm sai 11. koha, kaotades võitjale 11 sekundiga.

„Sõitsime juba etapi esimeses pooles suurema grupiga testelt eest ja lõpuks meid enam kätte ei saadudki,“ rääkis Ärm võistluse järel. „Umbes kümme kilomeetrit enne lõppu hakkasin ise ründama, et gruppi väiksemaks saada. Pidin oma viis-kuus korda üksinda ründama, kuni lõpuks saime väiksema seltskonnaga minema. Tegin korralikult tööd tiimi liidri jaoks ja hoidsin asja kontrolli all. Viimase kilomeetri sees tõmbasin tiimikaaslase sprindiks ette ja ta pälvis teise koha.“

Teistest eestlastest sai Norman Vahtra (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole; +5.07) 54., Mihkel Räim (ATT Investments; +5.07) 60. ja Gert Kivistik (+19.32) 119. koha.

Laupäeval on velotuuril kavas 189,1 kilomeetrit. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.