Ärm näitas kõrgetasemelisel velotuuril Prantsusmaal karjääri üht parimat tulemust

Rait Ärm ja Norman Vahtra

Prantsusmaal alanud 67. korda peetaval 4 Jours de Dunkerque velotuuri (UCI 2.Pro) avaetapil (Dunkerque – Abbeville; 196,6 km) pälvis Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) grupifinišis 13. koha.

Esikoha teenis hollandlane Olav Kooij (Jumbo-Visma; 4:31.38), jättes selja taha sakslase Max Walscheidi (Cofidis) ja prantslase Paul Penhoet’ (Groupama – FDJ). Ärm sai nii kõrgetasemeliselt võistluselt kirja karjääri parima tulemuse.

„Mul olid finišiks antud vabad käed, et enda peale sõita,“ rääkis Ärm võistluse järel. „Mõned kilomeetrid enne lõppu aitasid tiimikaaslased mind grupi ees heal posistsioonil hoida, aga viimased kilomeetrid pidin üksinda hakkama saama. Jäin enda sooritusega väga rahule, kuigi kahju on sellest, et sellistes sprindifinišites mängib õnnefaktor samuti suurt rolli. Alustasin oma sprinti ratturi taga, kes lõpuks tuli kolmandale kohale, aga täpselt sel hetkel vajuti mulle mõlemalt poolt peale ja pidin hetkeks jala sirgu laskma. Sellega kaotasin palju väärtuslikku kiirust ja pidin leppima 13. kohaga. Sellegi poolest jäin päevaga rahule, sest see on minu seni parim tulemus Pro kategooria võistluselt.“

Norman Vahtra (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) lõpetas etapi 35. positsioonil ning põlvevigastusega kimpus olev Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) tulemust kirja ei saanud. Kolmapäeval on velotuuril kavas 169,9-kilomeetrine etapp marsruudil Compiegne – Laon.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X