Ärm ja Pajur lõpetasid hea tasemega võistluse Belgias 12 parema hulgas

Belgias Izegemis peetud pro kermesse võistlusel sai Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) 10. ja Markus Pajur (Tartu2024 Cycling Team) 11. koha.

Belglane Dries de Bondt (Alpecin – Deceuninck) võitis 167,4-kilomeetrise võistluse ajaga 3:23.29, mis teeb keskmiseks kiiruseks 49,4 km/h. Pjedestaalile jõudsid veel prantslane Florian Senechal (Soudal – Quick-Step; +0.00) ja võitja kaasmaalane Dylan Vandenstorme (Circus-Re Uz-Technord; +0.08). Nii Ärm kui Pajur kaotasid võitjale kahe minuti ja 41 sekundiga.

„Terve sõidu jooksul toimus palju rünnakuid ja pidi head õnne olema, et õige grupiga minema sõita. Kõige esimese pundiga kahjuks kaasa ei saanud ja finišeerisin teises. Sõit oli väga raske ja hea tasemega. Olen enda sooritusega rahul, sest suutsin võistluse lõpuni väga aktiivselt sõita ehk konstantselt rünnakutele reageerida ja veel viimase kilomeetri sees enda grupist rünnakuga eest ära sõita,“ ütles Ärm.

Teistest eestlastest sai Norman Vahtra (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole; +6.17) 27., Lauri Tamm (Tartu2024 Cycling Team; +6.17) 28. ja Gleb Karpenko (Materiel-Velo.com; +6.29) 36. koha.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X